Aktuális híreink
Pre-Akadémia |
Jún. 02. Kedd, 10:08
Szép helyezésekkel zártuk az U15-ös bajnokságot
Akadémia |
Jún. 26. Péntek, 10:30
Szezonértékelő - U18
Akadémia |
Jún. 25. Csütörtök, 13:15
Szezonértékelő - U16 Veszprém
Pre-Akadémia |
Máj. 28. Csütörtök, 09:39
Elérkeztünk a szezon utolsó pre-akadémiai küzdelmeihez
Akadémia |
Jún. 24. Szerda, 14:10
Szezonértékelő - U15 Veszprém
Pre-Akadémia |
Máj. 28. Csütörtök, 09:15
Kategóriagyőztesként zárt Mezőszilas csapatunk a pünkösdi viadalon
Akadémia | 2026. jún. 26.
Szezonértékelő - U18
Bronzéremmel zárták a fiúk a bajnoki küzdelmeket
Sikeres és tartalmas szezont tudhat maga mögött U18-as serdülő csapatunk, amely fiatal kerettel vágott neki az idei idénynek. A fiúk a FU18 Nyugat csoportjában a második helyen zártak, ezzel pedig kvalifikálták magukat a dabasi négyes döntőbe. Bár az elődöntőben alulmaradtak, a bronzmérkőzésen nagyszerű teljesítményt nyújtottak, és 34–29-es győzelemmel megszerezték a bajnoki bronzérmet. A teljes bajnoki szezont tekintve a csapat 24 mérkőzésen lépett pályára, amelyeken 18 győzelmet, 1 döntetlent és 5 vereséget könyvelhetett el. A fiúk támadásban is eredményesen teljesítettek, hiszen 869 alkalommal találtak az ellenfelek kapujába, miközben 678 gólt kaptak. A felkészülési időszakban több tornán is részt vett a csapat: tavaly augusztusban a Kanyó Memorialon a negyedik helyen zártak, emellett pályára léptek az Eszéken megrendezett XIXO Cup-on, valamint januárban a harmadik helyen végeztek a veszprémi felkészülési tornán is.

"Összességében pozitívan értékelem a szezont, hiszen amit előzetesen elterveztünk, azt sikerült elérnünk. A legfontosabb, hogy a gyerekeken végig látszott a fejlődés, és eljutottak arra a szintre, hogy helyt tudjanak állni a bajnokságban. Ráadásul talán mi voltunk az egyik legfiatalabb csapat a mezőnyben, így különösen nagy dolog, hogy be tudtunk jutni az országos döntőbe. A bronzérmet mindenképpen sikerként éljük meg. Persze mindig lehet azt mondani, hogy lehetett volna még jobb is, de ha egy csapat érmet szerez a bajnokságban, azt pozitívan kell értékelni. A harmadik hely számunkra komoly eredmény, főleg úgy, hogy a játékosok többsége korábban még nem szerepelt ilyen szintű országos döntőben. Ez nekik hatalmas élmény és fontos tapasztalat volt. Természetesen van még hova fejlődnünk. A koncentráció, a mérkőzésfókusz és az állóképesség terén is jó úton járunk, de ezekben még sok munka vár ránk. A következő időszakban erősebbnek, gyorsabbnak és dinamikusabbnak kell lennünk, hiszen a gyerekek egyre komolyabb bajnokságokban, idősebb korosztályok között fognak szerepelni. A nyár most elsősorban a pihenésről és a feltöltődésről szól. Hosszú szezon van mögöttünk, ezért fontos, hogy a fiúk kikapcsolódjanak, élvezzék a szünetet, és minőségi időt töltsenek a családjukkal. Természetesen teljesen nem fognak leállni, biztosan lesz, aki mozog, kézilabdázik vagy más sportot űz, de most a fő fókusz a regeneráción van. A felkészülést augusztus 3-án kezdjük meg, onnantól pedig teljes erővel, nagy akarattal és ambícióval vágunk neki a következő szezonnak."