(10. forduló)
Nov. 17. Péntek, 14:00
DEVM Csarnok | Veszprém
Játékvezetők:Kovács Tibor, Marton Balázs
A hazaiak kezdhették meg az ezúttal a DEVM csarnokban játszott mérkőzést, zöldben a Fradi, Feketében a Veszprém csapata lépett pályára. Legutóbb az Akadémiai Tornán találkozott az előző hétvégén a két együttes, akkor a veszprémiek diadalmaskodtak. Az első támadás fennakadt a vendégek kapusában, de a konrtát is ügyesen megakadályozták a mieink, ám a passzív végéig kihúzott támadás végül megrezgette belülről a hálónkat. Rögvest jött is a veszprémi válasz Szeiptől, és még egy kétperces előnyt is kovácsoltak a mieink. Sajnos a két percet nem tudtuk kellően kihasználni, a Fradi egy mezőny és egy hétméteres gólt is behúzott ez idő alatt, míg a mieink nem jártak sikerrel. Egy támadásunk sem végződött góllal, nem úgy, mint a Fradinak, akik a 6. perc végére már 1-4-re vezettek, így Iváncsik Tamás időkéréshez folyamodott. A hosszú támadás végül Szeip találatával zárult. A folytatás továbbra is s zöld mezeseknek kedvezett, hiszen gólt is lőttek, és Harmatot is kiállították két percre. Pontatlan passzok, sikertelen kapura lövések jellemeztek minket, míg a túloldalon a két perc előnyt két góllal használták ki (11. perc, 2-7). A 12. perc végén Szeip tudott újabb gólt szerezni, 3-9-re szépítve az állást, de a vendégek továbbra is megállíthatatlanok voltak. Bai váltotta Lackenbachert a kapuban, aki egyből két védéssel mutatkozott be. 15. percnél már 3-12-re ment a FTC, Bai tudott egyedül eredményes lenni a hárítással, a túlsó kapunál egyszerűen semmi taktika nem jött be. 16 percnél kért időt a Fradi csapata, a Veszprémnél érezhetően feszült taktikai megbeszélés zajlott. Az időkérés után labdaszerzésből Petrik tudott gólt lőni, Szeip viszont két perces kiállítást kapott, ami a Fradi újabb góljához vezetett (19. perc, 4-13). Harnóczi első gólja után sikerült két perces előnyt is kiharcolni, ám a Fradi egy hetessel büntetett ezután (21. perc, 6-14). Egy jó labdaszerzést követően Iváncsik üres kapus gólt szerzett. Bai kétszer is hetest védett, utána elkezdte elkapni a fonalat a Veszprém, Szeip hetese után még Petrik volt eredményes, és Bai védésével fejeződött be az első félidő 9-15 részeredménnyel.

A második játékrész Fradi góllal vette kezdetét, de Iváncsik válasza ezúttal jóval hamarabb érkezett, ráadásul Harnóczi is behúzott egyet középről. Bai védése után emberelőnyt és hetest harcoltunk ki, ám Szeip lövése ezúttal nem ért célt, a Fradi támadhatott vissza (28. perc, 11-16). Feltámadt a hazai csapat, védekezésben és támadásban egyaránt klasszisokkal jobban teljesített mint, a meccs kezdetén, míg Bai a kapuban brillírozott, addig Iváncsik és Szeip hozta a gólokat, a 31. percre 14-16-ra hozta fel magát a Veszprém. A 32. percben hetesből szerzett ismét gólt a Fradi, de Szeip egyből kiharcolt egyet nekünk is a túloldalon, amit Petrik értékesített (16-17). A 34. percben Szeipet sérülés miatt kellett levinni a pályáról, majd Bai védett egyet, Tóth pedig heteshez juttatta Petriket, aki ezúttal sem okozott csalódást. A 36. percben Kenéz góljával már egyenlített a Veszprém (18-18), majd Vudi kisvártatva megszerezte a vezetést is. A 38. percben egyenlített a FTC, utána pedig fej-fej mellett haladtak a csapatok, felváltva szerezve a gólokat. Iváncsik fejlövés miatt kétperces kiállítást kapott a 41. percben, ekkor éppen a Veszprém vezetett, a Fradi viszont a kapott előnnyel egyenlíteni tudott (21-21). Kenéz szerezte meg az újabb hazai gólt, de nem sokáig örülhettünk neki, mert még a létszámfölényben szerzett találatot a Fradi. Igazi ki-ki mérkőzés kerekedett az utolsó 5 percre, mindkét védősor felszívta magát és igyekezett távol tartani az ellenfelet a kaputól. A 24. perc elején a vendégeknek kedvezett a játék, átvették a vezetést, az utolsó percet a Veszprém kezdet támadással, Iváncsik Tamás időt is kért, ekkor 24-25-öt mutatott az eredményjelző. Sajnos a támadásban elvesztettük a labdát, így a tabella első Ferencvárosi TC nyerte meg a találkozót
Iváncsik Tamás | vezetőedző, BFKA Veszprém
Mérges vagyok az első félidőben nyújtott teljesítményünk miatt. Nagy hátrányt kellett ledolgoznunk, ami sok erőt kivett belőlünk, de így is meg volt az esélyünk a pontszerzésre.