(26. forduló)
Ápr. 20. Szombat, 17:00
Riz Levente Sport -és Rendezvényközpont | Budapest
Játékvezetők:Dr. Csuka Pál, Kocsis Olivér
Az NB I/B bajnokság 26. fordulójában a Rákosmente a Veszprém Handball Academy csapatát fogadta Budapesten. A mérkőzést a vendégek kezdték és a Füry, Barna, Czabula, Bene, Bőti, Balogh támadósorral állt fel a Veszprém. A kapuban Győri Nándor kezdett. A mérkőzés első támadása Barna János Dániel góljával zárult, majd a hazaiak hétméteresből válaszoltak a másik oldalon. A csapatok kemény és koncentrált védekezést tanúsítottak, így nem sok gól esett a találkozó elején. A Rákosmente támadásai eredményesebbnek tűntek, 2 góllal sikerült meglépniük, és egy emberelőnyt is kiharcoltak a 8. percben. (4:2 8.perc) A Veszprém ekkor egalizálta az eredményt, de sok hiba csúszott a csapatok játékába. Czabula Huba passzából Bőti Dominik vette át a vezetést, majd Győri Nándor védése után, Bene Zsombor talált a kapuba.  A játék felgyorsult, lerohanásból próbálkoztak mindkét oldalon, Balogh Botond szerzett gólt és harcolt ki egy két perces kiállítást. Ekkor az előbb említett beállósunkat Viski Szabolcs váltotta, aki góllal hálálta meg a bizalmat. (7:7 17.perc) A következő percek 1-1 gólt hoztak, ekkor a hazaiak edzője kikérte első idejét. Egyik csapat, sem tudta ekkor bevennie a másik kapuját, Dinko Dankovic is kikérte első idejét (8:8 23.perc) Az első félidő utolsó 5 perce sem a rengeteg gólról volt emlékezetes. Barna János Dániel és Viski Szabolcs talált be a kapuba, míg a hazaiak Győri Nándor szenzációs góljainak révén csak egy gólt tudtak szerezni, így 1 gólos Veszprémi vezetéssel mehettek pihenőre a csapatok. (9:10 30.perc)

A második félidőt a hazaiak kezdték és átlövésből be is találtak, majd Barna Dániel újabb lövése és Balogh Botond szépség díjas találata 2-re növelte az akadémisták előnyét. (10:12 32.perc) A találkozót a kemény védekezés jellemezte, nehezen tudták bevenni egymás kapuját a csapatok, így a különbség továbbra sem változott (11:13 36.perc) Bene Zsombor kapufás találata 3-ra növelte a veszprémi vezetést, amire a hazaiak válaszoltak, de Barna János Dániel újra kaput talált.  Barna Dániel passzából Szabó Tas tört be és talált be, de a következő védekezés során egy szabálytalanságot követően megszerezte második 2 percét is a csapatkapitány. Balogh Botond is a kiállítás szélére jutott így az akadémisták 2 fős ember hátrányban támadhattak, de Bőti Dominik betalált. A Veszprém egyre jobban magára talált, először Viski Szabolcs harcolt ki egy hétméterest, amit Czabula Huba értékesített, majd Végh Bálint labdaszerzésével és góljával 5-re növelte az vendégek előnyét. Ekkor Őze Beáta kikérte második idejét is. (14:19 43.perc) A második játékrész felénél a hazaiaknak egyre nagyobb lett hátrányuk és a hangulat is kezdett egyre feszültebb lenni. Dinko Dankovicék hármas emberhátrányba kerültek, de Apró Boti betörés góljával, majd következőnek kiharcolt büntetőjéből Czabula Huba talált kapuba, amivel továbbra is 6 gólos előnyét tartotta a Veszprém. Az ellenfél edzője utolsó idejét is felhasználta (20.perc 16:22) Az akadémisták jól játszottak az idővel és Füry Félix szélről lőtt találatával már 7gólosra növelte az előnyt, miközben csupán 4-en voltak a pályán. Szabó Tas megszerezte ezután harmadik két percét, így a piroslapos kiállítás sorsára jutott. (17:24 51.perc) A következő lehetőségnél Dinko Dankovic kért időt. A Rákosmente igyekezett ledolgoznia hátrányát, átlövés góljuk után Balogh Botond kapott 2 percet, majd újra betaláltak. Dinko Dankovic az 57.percben az utolsó időkérést is felhasználta, a hazaiaknak ekkor már csak 3 gól volt a hátrányuk. (23:26 57.perc) Az utolsó percek a kemény védekezésekről marad emlékezetes, így mivel csak 1-1 gól születettet mindkét oldalon a Veszprém 4 gólos győzelmet aratott Rákosmentén. (24:28 60.perc)
Őze Beáta | vezetőedző, Rákosmente
Összességében gyengébben játszottunk, mint az elmúlt hetekben, nem tudtuk megvalósítani azokat a taktikai elemeket, amire készültünk. A játékvezetéshez egyik csapat sem tudott alkalmazkodni és ez percekig kaotikussá tette a mérkőzést. Örülök, hogy a hozzáállás és a küzdeni tudás minden játékosomban a meccs végéig megmaradt, de a döntő helyzetekben nagyon sok hibát vétettünk. Gratulálok az ellenfelünknek a második hely megszerzéséhez!

Dinko Dankovic | vezetőedző, Veszprém Handball Academy U21 csapat
Rangodóhoz méltó mérkőzésen vagyunk túl, emiatt pedig gratulálni szeretnék a csapatnak, hiszen szép teljesítményt nyújtottak. A fiúk végig motiváltak voltak 60 percen keresztül, jól, fókuszáltan és keményen védekeztek és úgy gondolom most ez volt a kulcsa győzelmünknek.