(12. forduló)
Dec. 08. Péntek, 14:00
DEVM Csarnok | Veszprém
Játékvezetők:Ács Zsolt, Tóbiás Richárd Tamás
A vendégek nyitották meg a mai U16-os városi rangadót, fehérben az Éles KISE, feketében a BFKA Veszprém lépett pályára a teltházas nézőtér előtt. A hazaiak hamar elvették a labdát, és Bóna meg is szerezte az első gólt, ám hiába volt velünk a kapufa, egymás után két góllal válaszolt az Éles. Rendkívül hajtós tempót diktáltak egymásnak a csapatok már a meccs elején, A harmadik perc végén Petrik hetesével már 3-3 volt az eredményjelzőn. Kisvártatva a fehérek is hetesból szereztek gólt, de Harnóczi beállós góljával hamar visszaegyenlítettünk. Frenkl is elkapta a fonalat a kapuban, előbb egy hetest majd egy akciógólt hiúsított meg, majd Petrik és Harmat hozta meg a két gólos előnyt a BFKA-nak (8. perc, 6-4). Kenéz kétperces kiállításával emberhátrányba kerültünk, de jól tartottuk magunkat, és Szilléry is megszerezte a BFKA Veszprém színeiben első gólját. A 11. percben újfent hétmétereshez jutott az Éles csapat, így fel tudtak zárkózni egy gólra (7-6). A 15. percben Szilléry már a 3. gólját húzta be, a vendégek ezután már időt kértek (10-7). Hiába védett jól Frenkl és szereztük meg a labdát, technikai hiba miatt gyors eltámadásból gólt tudott szerezni a fehér keret. Bóna elleni szabálytalanság miatt kétperces előnyt és Petrik jóvoltából egy hetes gólt hoztunk össze. Az előny alatt egy gólt behúztak a vendégek, de Harnóczy góljával négyre tudunk elmenni (19. perc, 13-9). A vendégek fokozatosan faragtak a hátrányukból, a 21. percben 13-11-nél Iváncsik Tamás kért időt. Jó ideig küzdöttek egymással a csapatok, míg Petrik egy ügyes labdaszerzéssel megszerezte a fekete mezesek 14. gólját. Az utolsó percben jó labdaszerzéssel átvettük a támadás jogát és még kétpercet is kiharcoltunk, Bóna pedig betalált a jobb felső sarokba. Még egy időntúli szabaddobásra volt lehetősége az Éles csapatának, ami azonban Frenkl kezében landolt, így 15-11-es részeredménnyel mentek pihenőre a csapatok.

A második játékrész kezdetén még emberelőnnyel nyitott a BFKA Veszprém, Kenéz lövése azonban elakadt a kapusban, majd labdaszerzést követően Vudi harcolta végig az üres kapuba a labdát. A passzívig kivédekezett támadásból Petrik indulhatott meg, majd ismét Vudi volt eredményes, a fehérek első góljáig a 29. percig kellett várni (17-12). Kenéz kiállítása miatt hátrányból folytattuk a meccset, amikor is éles fordulatot vett a vendégek támadása, hamar szereztek találatokat, és a védekezésben is keményebben álltak a mieinkhez, így a 33. percre 19-17-re jöttek fel. Árkos találata és Frenkl védése újabb löketet adott az időközben kiegészült hazai csapatnak, ám Tóth kiállítása nem jött jól (35. perc, 20-17), ráadásul egy rossz csere miatt újabb két percet számoltak rá, így 4 mezőnyjátékossal kellett védekeznünk egy percen keresztül. Nagyon jól ugrották meg az akadályt a fiúk, minden hátrány ellenére Árkos és Szilléry is gólt tudott szerezni, míg ellenfelünk nem járt sikerrel az emberelőny során (39. perc, 23-17). Ez újabb időkérésre sarkallta az Éles KISE-t, ami meghozta az eredményét számukra, hamar két lövést húztak be. Fokozatot váltott a mérkőzés, váltottan rezgették meg a hálót a csapatok, és a védekezésben is mindketten odatették magukat, a 43. percben ezért Iváncsik Tamás kért taktikai egy percet (24-20). Az egyeztetés után Vers középről talált be, majd a következő támadásnál hetest harcolt ki, de sérülés miatt le kellett kísérni a pályáról. Szabó állt a büntetőhöz, és be is lőtte a bal felsőbe (44. perc, 26-20), majd kétszer is eloroztuk a labdát az Éles csapattól, először Viczina, majd Szilléry bombázta be. Viczina második találata után Kenéz harmadjára is két percet kapott, így piros lappal a lelátóra ültették. A hetes első próbálkozását Tari védte, ám a kipattanó labda rossz kezekbe, és így a kapunkba került. A túloldalon nekünk sikerült két percet és hétméterest kiharcolni, Szabó ismét jól irányzékolta a lövést. Az utolsó percben egy eladott labdát csípett meg az Éles KISE, de a kapuba visszatérő Frenkl útját állta a lövésnek, az indításból pedig Viczina pecsételte meg a meccs végeredményét, amely így 31-23 lett.
Iváncsik Tamás | vezetőedző, BFKA Veszprém U16 csapat
Örülök, hogy viszontláttam, amit a héten gyakoroltunk. Végig jó tempót diktáltunk, ami a végén a magabiztos győzelmet meghozta.