(8. forduló)
Okt. 27. Péntek, 14:00
Veszprém Aréna | Veszprém
Játékvezetők:Tóbiás Richárd Tamás, Mándli Balázs
A BFKA nyithatta meg a mai első mérkőzést a Budakalász ellen, ám hamar eladott labda lett belőle, majd ebből hamar az első kalászi gól is megszületett. A gyors támadásnak köszönhetően Szeip egyenlített, de ennek nem sokáig örülhettek a bakonyi fiúk, a vendégek ismét gólt szereztek. Szabó zunderét sajnos kifogta a kapus, ám utána Frenkl is labdát fogott, ami után Vudi húzta be az újabb egyenlítő gólt. A technikai hibák mellett Frenkl ismét labdát fogott, és a hatosfal blokkja is működött egészen az 5. perc második feléig, amikor is a kék-fehérek túljutottak mindkettőn, majd hamar újabb találatot szerzetek. Nehezen indult be a játék a hazai csapatnak, főleg, hogy még csak támadási kísérletig sem jutottak, míg a budakalásziak már az 5. góljukat is megszerezték. A 8. percben Szeip egy hétméteressel zökkentette vissza a játékba a csapatot, de gyorsan jött rá a kontra, és Vers még két perces kiállítást is kapott. Technikai hiba miatt hozzánk került a labda, majd Bóna szélről szerzete meg első gólját. Mindkét fél sikertelenül próbálta bevenni a másik kapuját, a 12. percben Szeip tudott szépíteni, majd a kalásziak először egy hétméteresből, majd támadásból szereztek gólokat. A 14. perc elején Iváncsik Tamás időt kért, ekkor 5-8-at mutatott az eredményjelző. Sajnos ezúttal is megakadt a labda a budakalászi kapusban, ami után ismét akciógólt szereztek a vendégek. A veszprémiek lendületét Frenkl hatalmas védése, majd Fehér gólja hozta vissza. Szeip, Bóna, majd Viczina tudott tovább faragni a hátrányból, a 20. percre már csak egy volt a hátrányunk (9-10), ekkor a Budakalász is élet az időkéréssel. Frenkl ismét nagyot fogott, amiből Viczina megszerezte az egyenlítő gólt. Labdaszerzésből húzott be Bóna egy újabb tláaltot, és még kétperces emberelőnyt is kiharcolt a Veszprémnek. A 23. percben Viczina megszerezte a hazaiak első vezető gólját (12-11), Frenkl pedig bebiztosította azt a kapuban, egészen a 24. perc végéig, amikor eladott labdából egyenlített a Budakalász. Az utolsó veszprémi támadás nem járt eredménnyel, így 12-12-vel mentek pihenőre a csapatok.

A Vendégek kezdhettek a szünet után, Frenkl viszont egyből kétszer is útjukat állta. Több mint 3 percig kellett várni a második félidő első góljára, de megérte, hiszen Harnóczi egy szép találattal iratkozott fel a gólszerzők listájára. Frenkl újból parádézott a kapuban, így Szeip és Békési is fokozhatta az előnyünket, a 30. percre már 15-12-re vezetett a Veszprém. A 31. percben tudott először gólt lőni a Budakalász a második játékrészben, majd labdaszerzősből egy gólra mérsékelték a különbséget. Felgyorsult a játéktempó, sorra érkeztek a gólok mindkét oldalról, a veszprémi fiúk azonban nem engedtek a kiharcolt előnyből. A 41. percben Vers találatával már 21-17-et mutatott az eredményjelző. Frenkl továbbra is remekelt a kapuban, hosszú percekig nem engedte a kék-fehéreknek, hogy gólt szerezzenek, Békési viszont Viczina passzából szerzett a szélről újabb találatot. A 45. percben hetest és létszámfölényt harcoltak ki a vendégek, amiből hamar több gólt is behúztak, de Békési ismét résen volt (46. perc, 23-19). Ezt követően Szabó harcolt ki hétméterest, amit Szeip értékesített. Három perccel a vége előtt ismét nagyot fogott Frenkl, de a kipattanó labdát gólra váltották a kalásziak. Az utolsó percben labdaszerzésből és indításból szerzett gólt Békési, ami után már nem tudott eredményesen visszatámadni a vendég keret, így 26-20 végeredménnyel zárult a találkozó.
Iváncsik Tamás | vezetőedző, BFKA Veszprém U16 csapat
A győzelemnek örülök, de nem a valós arcát mutatta ma a csapat. Nagyon sok hibával játszottunk támadásban és védekezésben is, sokkal többet kell javulnunk, ha komoly eredményeket szeretnénk elérni a folytatásban.