(12. forduló)
Dec. 08. Péntek, 16:00
DEVM Csarnok | Veszprém
Játékvezetők:Kolarovszki Zoltán Mihály, Lábadi János
Fehér-pirosban a BFKA Veszprém, fekete-kékben pedig a Veszprémi KKFT sorakozott fel a vármegyeszékhely U18-as csapatainak viadalán. Rontott lövéssel nyitott a BFKA, így hamar megszerezte az első gólt a VKKFT, amelyre nem váratott sokat Birnbauer válasza, majd egy üreskapus gólt is behúzott. Három perc alatt már hét gól született, ebből hármat a vendégek, négyet pedig a mieink értékesítettek, amikor is hétméteresből Elter újabb találatot szerzett. A túloldalon is hetesre sorakozott fel a fekete keret, meg is rezgette a hálónkat. Feszült hangulat uralkodott a pályán, mind védekezésben, mind támadásban agresszívan játszottak a csapatok, így egyikőjük sem tudott igazán elszaladni. A 11. percben Bock fogott labdát és meg sem állt az üres kapuig, 8-6 volt a mérkőzés aktuális állása. Sajnos nem volt hibátlan a játékunk, több technikai hiba és rontott lövés jellemezte a játékunkat, a 14. perc közepére 8-8-ra felhozták magukat a vendégek, kisvártatva pedig a vezetést is megszerezték. Szerencsére Birnbauer korrigálta a helyzetet, egymás után kétszer is (18. perc, 10-10). Solymosi szerezte vissza a vezetést, Geri védése után először ismét Solymosi, majd a második hárítás után Schmidt talált be az üres kapuba. A hét a hat elleni támadás most nem jött jól a VKKFT-nek, hiszen Bock is betalált az üres kapuba az eladott labda után (21. perc, 14-10). Még jobban bekeményített a hazai védekezés, nem tudták áttörni a fekete-kék mezesek a falat, míg a túloldalon kíméletlenül lőttük a gólokat (24. perc, 18-10). Ekkor kért időt a vendégek edzője, ami után megtörték a gólcsendjüket. Ez azonban semennyire sem szegte kedvét Ivo Díaz legénységének, de hozzá kell tenni, hogy az ellen kapu előtt is keményebb védekezéssel találták szembe magunkat. A mindkét oldali hatosfalak és kapusok hárításainak köszönhetően a félidő utolsó perceiben már kevesebb gól született, az első harminc percet Fazekas bombája zárta le, miután Ivo Díaz 5 másodperccel a vége előtt taktikai megbeszélést tartott. Félidei eredmény: 21-12.

A mérkőzés hevétől fűtve rajtoltak a csapatok a második játékrészben, amely Geri védésével, majd Bovánovics góljával vette kezdetét. A 33. percben vette be a hazai kaput a Veszprémi KKFT Bovánovics második gólja után, 23-13 volt a pillanatnyi eredmény ekkor. Ebből felbuzdulva és a hibáinkat kihasználva apránként javított a különbségen a VKKFT, a 37. percre 8 gólra hozták fel magukat (24-16). Lassított a ritmuson a hazai veszprémi csapat, a nyolcas differenciát stabilan tartani tudták Elter, Birnbauer és Schmidt góljaival. Majd a 40. perc után visszaváltott a gyors tempóra a BFKA csapata, a 43. percben Bovánovics találatával már 30-19-re vezettek, majd a következő támadásnál Ivo Díaz időt kért. Fazekas először nem tudta bevenni a kaput, majd utána másfél percen belül triplázott (ebből egyet hetesből szerzett). A 46. percben szintén Fazekas lőtte a hazaiak gólját, ezzel már 34-20-ra módosította az állást. Szentner váltotta a kapuban Gerit, IVáncsik és Juhász-Tóth pedig megszerezték első találatukat. Az utolsó 10 percet Juhász-Tóth találatával kezdtük meg, majd Fazekas a mezszámának megfelelően belőtte a BFKA Veszprém 39. gólját a meccsen (51. perc, 39-24). A rontott lövéseink miatt másfél percen belül 3 gólt tudott lőni a VKKFT, az 54. percben pedig hetest is kiharcoltak, ami szintén betalált (40-28). Az 55. percben Szentner védett egy szépet, majd Solymosi szerzett egy újabb gyors gólt. Négy perccel a vége előtt emberelőnybe kerültünk, és az újonc Szilléry Dániel meglőtte az U18 korosztályban is az első BFKA Veszprém gólját egy hétméteres formájában. A finisben Árkos lőtte meg a hazai keret utolsó gólját, a meccs végezetül a BFKA Veszprém 46-32 arányú győzelmével zárult.
Ivo Díaz | vezetőedző, BFKA Vezsprém U18 csapat
Egyetlen dolgot tudok csupán kifogásolni a mai mérkőzés tekintetében, az a kapott gólok száma, minden másban elégedett vagyok a fiúk teljesítményével. Nagyon jó volt a meccsben, hogy nem egy szokványos találkozót játszottunk a Veszprémi KKFT-vel, sokat támadtak hét a hat ellen, egy-egy ellen, beálló forgást is láttunk tőlük, ezeket mind-mind tudtuk gyakorolni, így nagyon tanulságos volt a küzdelem. Nagyon örülök, hogy ezeket az akadályokat megugrottuk, és ennyire sokat tudunk gyakorolni.