(6. forduló)
Okt. 06. Péntek, 16:00
DEVM Csarnok | Veszprém
Játékvezetők:Tóbiás Richárd Tamás, Végh András
Hazai kezdéssel indult az U18 bajnoki mérkőzés, jól helyezték a labdát Czinczásnak, de a pécsi kapus megfogta a próbálkozást. A túloldalon sem ért hálóig a lövés, megakadt a blokkban, utána viszont egy túl hosszú indítás miatt ismét a Pécs támadhatott. Közel három percnek kellett eltelnie az első gólig, ezt Bock húzta be balszélről, kisvártatva a vendégek is megszerezték első találatukat. Tari védése után Elteren volt a sor, de a pécsiek hamar felzárkóztak. Szökrényes két perces kiállítása után ember- és gólelőnyhöz jutott a Pécs, Juhász-Tóth pedig heteshez, ám lepattant a kapus lábáról, lehetőséghez juttatva a vendégeket a kétgólos előny megszerzéséhez. Elter ismét betalált a 9. perc elején és még létszámfölényhez is jutottunk, ebből előbb egy pécsi találat született, majd Czinczás lőtt egyet jobbszélről (10. perc, 4-5). Elter harmadik lövése után heteshez léphetett a kapu elé, ám ez a próbálkozás is megakadt a pécsiek kapusában. Mindkét csapat egy-egy embert nélkülözni kényszerült, a mi oldalunkon Szökrényest másodjára ültették a kispadra. Passzívig kitolta a támadást a Pécs, de mellé ment a lövés, így Bock indulhatott meg ls szerezhetett gólt a szélről ismét, majd Birnbauer is betalált. Rövid ideig örülhettünk csak az egygólos előnynek, hamar visszazárkózott a vendég keret, sőt, ismét átvették a vezetést is a 17. eprc elején (7-8). A pályára visszatérő Szökrényes szépített ezen, majd Juhász-Tóth átlövés góljával ismét vezettünk. Bock remek labdaszerzéséből a támadás jogát ismét megszereztük, de Bovánovics lövése megakadt a hatosfalon. Sorozatos rontott lövések következtek mindkét oldalon, a teljes játékidő harmadánál Ivo Díaz ki is kérte az első egy percet. Sajnos az ezt követő támadás sem vezetett eredményre, sőt, a Pécs ismét egalizált (21. perc, 9-9). Beállóból és hétméteresből is betaláltak a vendégek, de Birnbauer és Bock javított az eredményen. Fej-fej mellett haladt a két csapat, a 27. percben Szökrényes góljával ismét mi kerültünk forba, ekkor a Pécs is élt az időkéréssel (13-12). Labdaszerzés után Birnbauer harcolt ki és lőtt be egy hetest, majd Szentner védése után Juhász-Tóth húzott be még egy találatot. Elkapta a fonalat a veszprémi keret, hiszen fél perccel a félidő vége előtt Birnbauer ötödgyére is belőtte, így kialakult a félidei eredmény: 16-12.

Pécsi támadással és egy szép veszprémi blokkal kezdődött a második félidő, de sem Elter sem, Szökrényes próbálkozása nem jutott túl a gólvonalon, de fél perccel később már utóbbi sikerrel járt. Őt követte Iváncsik, a kapuban pedig Szentner segítette a játékot, így Szökrényes ismét gólhoz jutott. A 34. percben Juhász-Tóth kapott két percet, a pécsiek hetes lövését viszont Szentner megfogta (19-12). A folytatásban Elter labdája rossz kezekbe került, így gólt szerzett a Pécs, utána viszont Árkos is bemutatkozott a mérkőzésen a 20. veszprémi góllal (35. perc, 20-13). Szentner továbbra is remek formában volt a kapuban, támadásból és hetesből történő próbálkozást is megakadályozott, majd Iváncsik talált be ismét. Elter egy hetest és két percet is kiharcolt, a heteshez Birnbauer állt oda, aki be is lőtte azt. A teljes játékidő kétharmadánál talált be ismét Elter, ezzel 23-16-ra módosította az állást. Sikerült kettőt faragni a differencián a Pécsnek, ám Szökrényes gólja és a Szentnert váltó Geri védése a kapuban megakasztotta a további ilyen irányú törekvéseket. A 46. percben ráadásul Bovánovics is beállt a gólszerzők sorába (25-18). Két sikertelen hazai próbálkozás után Ivo Díaz másodjára kért egy percet a csapattal való egyeztetésre. (49. perc, 26-19). Jól jött a szünet, hiszen utána egyből Elter, majd Iváncsik is gólt szerzett, utóbbi ráadásul kétszer is betalált, így a Pécs is élt az időkérés lehetőségével. Az eladott labda révén ismét a pirosak támadhattak, így Solymosi megszerezte a meccsen az első (egyben a Veszprém a 30.) gólját. Geri két védése után Árkos és Solymosi növelte a két csapat közötti különbséget (54. perc, 32-19). Elter két rontott lövése után záporoztak a veszprémi lövések: Bovánovics, Árkos, Brinbauer és Solymosi húzott egy begy-egy gólt, és Geri is jókor fogott labdát (58. perc, 36-21). Birnbauer kétperces kiállítása után pécsi gól született hetesből. Az utolsó másodpercekben még Elter zörgette meg az ellenfél hálóját, így a végeredmény: BFKA Veszprém 38 – PSN Pécsi Sportiskola 24.
Ivo Díaz | vezetőedző, BFKA Veszprém U20 csapat
A második félidőben tudtuk teljesíteni azokat a célokat, amiket kitűztünk, akkor ment úgy a játék, ahogy az egész meccs során kellett volna. Az első félidő miatt van bennem némi tüske, de a másodikhoz gratulálok a fiúknak.