(8. forduló)
Okt. 27. Péntek, 16:00
Veszprém Aréna | Veszprém
Játékvezetők:Kertész Bálint, Miháldinecz József
A Budakalász nyithatta meg az U18-as találkozót, rövid idő alatt meg is szerezték a találkozó első gólját, de Birnbauer válaszára sem kellett sokat várni. Egy kapufát követően Dopjera szélről húzta be a második veszprémi találatot, de a vendégek ismét egyenlítettek. Schmidt középről szerezte meg az első gólját, de a budakalásziak szélről újfent betaláltak (4. perc, 3-3). Szentner védése után Dopjerát hozták helyzetbe, aki gólt és emberelőnyt is szerzett a hazai keretnek. Bock kapufája Dopjera kezében landolt, aki Bovánovicsnak adta azt át, ő pedig egy hetesre tudta hozni a támadást, ezt Dopjera azonnal be is húzta. Birnbauer labdaszerzéséből Bock is megszerezte első találatát a meccsen, utána pedig Szentner hárításából Solymosi gyors támadással szerzett gólt (7. perc, 7-3). Szentner újabb védéséből Birnbauer rezgette meg az ellenfél hálóját. A 10. perc elején tudta ismételten túljuttatni a labdát a gólvonalon a kék-fehér együttes, ekkor 8-4 volt az állás, majd labdaszerzésből egy hosszabb támadást követően szélről újfent betaláltak. Előbb Schmidt lőtte be a második gólját, majd hosszú indításból Bock egy ügyes csellel középről lőtte be. Ekkor a budakalásziak edzője időkéréshez folyamodott (12. perc, 10-5). Az attakot Szentner akasztotta meg, majd a kapufa segítségével Birnbauer szerzett újabb gólt. Eladott labda után Szentner hatalmasat fogott, Dopjera pedig ismét a szélről húzott be egy újabb strigulát a Veszprém neve mellé. Jó pár percig nem született gól egyik félnél sem, a 18. perc felénél Ivo Díaz az időkérés mellett döntött. Ezt követően a kapu mellé ment a labda, a Budakalász viszont pontosabb volt a lövésnél (13-8). Beindult a gólszerzés mindkét oldalon, a mieink közül Birnbauer és Dopjera volt eredményes, de fokozatosan zárkózott fel a Budakalász csapata (23. perc, 15-11). A 16. veszprémi góllal Fazekas, a 17-kel pedig Juhász-Tóth is a góllövők listájára került. Birnbauert a labdaszerzés után két védő és a kapus sem tudta megfékezni az újabb gólszerzéstől a 25. percben, Bock pedig egy zunderrel állította vissza a 7 gólos különbséget (29-12). A 28. percben Juhász-Tóth kapott kétperces kiállítást, a vendégek jutottak hétmétereshez, de a kapufa ezúttal velünk volt, így a támadásból Fazekas újra betalált, majd a félidő utolsó percét is egy bombával kezdte meg. Az utolsó másodpercben Szentner még védett egy lövést, így a szünetre 21-13 lett a részeredmény.

Mindössze 20 másodperc kellett a Veszprémből Birnbauernek, hogy a második játékrész első gólját behúzza, majd eladott labdából Solymosi is betalált. A kalásziak hetest harcoltak ki, amit a Szentnert váltó Tari sajnos nem tudott megfogni (33. perc, 23-14), a következő támadást viszont már sikerrel védte, ebből Bovánovics szerezte meg az első találatát a mérkőzésen. A 35. percben 10 gólos hátránynál időt kértek a vendégek (24-14). A hatos vonalnál Birnbauer szerzett labdát, majd Solymosi asszisztálásával a túloldali gólvonalig meg sem állt vele. Nem kellett sok egy haosnló akcióhoz, a labdaszerzést ezúttal Iváncsik váltotta gólra, majd TARI VÉDÉSÉBŐL Bovánovics Birnbauert indította, aki ezúttal sem okozott csalódást. Bár Iváncsikot kiállították két percre, Schmidt hetesig tudta küzdeni magát, amit másodpercekkel később be is lőtt (39. perc, 28-14). Tari védése után a 40. percben Bovánovics kilenc méterről bombázott egy nagyot, majd két perccel később ezt megismételte. A vendégek újabb eladott labdájából Czinczás is be tudta venni az ellenfél kapuját, majd Bovánovics két percre a kispadra kényszerült. A 17. vendég találat után Czinczás a bal felső sarkba egymás után kétszer is betalált, közben pedig Tari is labdát fogott. Hiába egészültünk ki, két gólt is behúztak rövid időn belül a vendégek, majd Birnbauer törte át a hatos falat egy újabb veszprémi találathoz. Szabálytalan csere miatt ismét a BFKA támadhatott, amiből Iváncsik hétméteres találata született meg. Bovánovics és Czinczás újabb gólja után egy hetessel szerezte meg a 20. találatát a Budakalász, majd Ivo Díaz az 50. percben egy perces taktikai megbeszélésre hívta össze csapatát. Az időkérés utáni percekben a hazaiak részéről Juhász-Tóth duplázott, és Czinczás is belőtte 5. gólját. Feszes tempót diktáltak egymásnak a csapatok a végjátékban, de ez a veszprémieket cseppet sem korlátozta, a kapuban Geri is bemutatkozhatott egy védéssel az 56. percben. A finisben Geri újabb hárításával és Czinczás góljával zárult a találkozó, 42-24 végeredménnyel fújták le a meccset.
Ivo Díaz | vezeteődző, BFKA Veszprém U18 csapat
Minden edzésből és minden mérkőzésből tudunk tanulni.  A Budakalász elleni játékunkra büszke vagyok, hiszen a fiúk teljesítették a pályán azokat a feladatokat, amiket előzetesen megbeszéltünk. Dolgozunk tovább, hiszen az a cél, hogy tartsuk magunkat ehhez a teljesítményhez.