(10. forduló)
Nov. 17. Péntek, 18:00
DEVM Csarnok | Veszprém
Játékvezetők:Jáger Tamás Gergely, Poller Zoltán
Ezúttal is a BFKA Veszprém nyitotta meg a mérkőzést, a megszokott fehér mezben, ellenfelük, a Budai Farkasok pedig sárga felsőben fogadták őket. Az első hazai attak technikai hiba miatt meghiúsult, majd Báder kapott rögtön az elején két perces büntetőt, emiatt pedig a Budai Farkasok hetesből meglőtték a meccs első gólját. A hatos vonal velünk volt, így a támadás jogával élve Németh megszerezte a Veszprém első gólját is, aminek nem sokáig örülhetett, hiszen másodpercekkel később két percre a kispadra küldték. Turza volt ezt követően sikeres középről, ám a vendégek is folyamatosan ostromolták a kapunkat, még egy egészpályás gólt is sikerült behúzniuk, de a 6. percben ők kerültek emberhátrányba. Ezt jól használta ki a BFKA Veszprém, Edwards és Báder góljával és Várady-Szabó védésével sikerült felzárkózniuk (7. perc, 4-4). Intenzív és feszült játék vette kezdetét a folytatásban, amelyből egy ideig mi jöttünk ki kedvezőbben, hiszen Edwards, Apró és Varga találatainak köszönhetően átvettük a vezetést, a 15. percben 8-6-ra vezettünk. Az előnyt tovább növelte a pályára lépő Zvolenszki és Gáncs-Pető is. Közben a Farkasok is faragtak a hátrányukon, de a gyors lerohanásokkal szemben kevés esélyük volt. A 19. perc felénél kért időt a vendég keret (12-9), de Várady-Szabó két próbálkozásukat is kivédte. Gáncs-Pető két percet és hetest harcolt ki, amit Edwards lőtt be, majd labdaszerzésből Varga dobott egy közel egész pályás gólt (21. perc, 14-9). A 10. vendég gól után Szujó a jobbszélről szerzett találatot, Lantos viszont két percre a kispadra kényszerült. Egy szemfüles labdaszerzés után üres kapuba találtak a Farkasok, így Gulyás István első ízben kért időt a mérkőzésen (24. perc, 15-11). A taktikai egyeztetés után Varga harcolt ki két percet és hetest is, amit Edwards ezúttal sem hagyott ki. Az ezt követő támadásnál Vargát állították ki két percre, és hiába szerzetük meg a labdát, technikai hiba miatt visszakerült a Farkasokhoz, akik ezzel egy újabb üreskapus gólt szereztek. A hosszú kontrát Szujó fejezte be egy szélső góllal, de szabálytalanság miatt heteshez jutott a Budai Farkasok, amit a Várady-Szabót váltó Kovács nem tudott megfogni. A félidő utolsó fél percében a Farkasok támadhattak, de előtte még időt kértek, amivel jól sáfárkodtak, hiszen góllal zárták az első játékrészt, így 18-14 félidei eredménnyel kezdődött meg a szünet.

A második félidő kezdete is a veszprémieknek kedvezett: többször szereztek labdát és Várady-Szabó is remekül kezdett a kapuban, így Varga, Németh és Apró gólja után, a35. percben tudott a Farkasok csapata először eredményes lenni a második harminc percben. A következő időszakban a kapusoké volt a főszerep, hiszen mindkét oldalon több hárítást is láthattunk tőlük, egy idő után azonban Szujónak sikerült túljuttatni a labdát a gólvonalon. A Farkasok is folytatták a gólgyártást, a mi oldalunkon Szujó és Németh hozott újabb találatokat, majd a 40. percben Gulyás István időt kért. A megbeszélés után rövid időn belül Lantos és Edwards is bombázni tudott, majd a 43. percben Szujó is betalált. Ezt követően az utolsó egy percet is kikérte a Budai Farkasok edzője; a támadásból végül hétméteres lett, amit Horváth-Szabó most nem fogott meg így 26-20-ra zárkóztak fel. Reklamálás miatt Gulyás István, szabálytalanság miatt Edwards kapott két percet, így kettős hátrányban folytattuk a küzdelmet. Ez tetézte Németh két perce is, így már mínusz három fővel szálltunk szembe a Farkasokkal, de egy hihetetlen összjáték eredményeként Lantos így is egy zseniális gólt szerzett (47. perc, 27-21). Felpaprikázott utolsó negyed vette kezdetét, a közönség soraiban felhangosodtak a csapatok drukkerei. Németh után Lantos duplázott, de a Farkasok is folyamatában lőtték a gólokat. Az 52. percben az ellenfél jutott hétmétereshez, ezt azonban óriási védéssel hárította Kovács a kapuban, a túloldalon Edwards hasonló helyzetben viszont nem kímélte a Farkasok hálóját (53. perc, 31-24). A vendégek folyamatosan próbálták közelíteni a gólok számát, 5 perccel a vége előtt 4-re faragták le a hátrányukat, emiatt Gulyás István az utolsó időkérését is felhasználta. Kisebb állóháború vette kezdetét, hiszen egymástól vették el a labdát a csapatok, ezt az 59. percben két vendég gól szakította meg (32-30), Varga pedig a harmadik kétperc miatt piros lapot kapott. Elképesztő végjátékban a Budai Farkasok utolsó másodpercben egyenlíteni tudtak, így 32-32 lett a találkozó vége.
Gulyás István | vezetőedző, BFKA Veszprém U20 csapat
Keserű szájízzel távoztunk a pályáról, hiszen 54 percig kiválóan kézilabdáztunk és kézben tartottuk a meccset. Mindent megvalósítottunk, amit elterveztünk, aztán az utolsó 6 percben jött a fegyelmezetlen játék, nem lőttünk gólt, elfogyott az időkérés is, és ez épp elég volt a Budai Farkasoknak az egyenlítésre. Abból a szempontból jó volt a játék, hogy a játékosok érezhették, ahogy uralták a meccset, de a végjátékból tanulunk majd, és megpróbáljuk jóvá tenni.