(12. forduló)
Dec. 08. Péntek, 18:00
DEVM Csarnok | Veszprém
Játékvezetők:Kolarovszki Zoltán Mihály, Lábadi János
A Veszprémi KKFT ebben a korosztályban is a fekete-kék mezt húzta magára, míg a BFKA Veszprém a piros-fehér mezben lépett pályára. Elsőként a vendégek támadhattak, és a mai napon megszokott feszes tempót láthattuk ezlakalommal is a csapatoktól. Hamar bezsebelték a fekete mezesek első góljukat, majd a sikertelen támadásainkból is ők profitáltak újabb találatokkal. Négy percet kellett várnunk az első hazai gólra, amit Gáncs-Pető húzott be, ekkorra már négynél járt az Éles József vezette keret. Az 5. perc végén jutottunk heteshez, melyet Apró értékesített, majd egy technikai hiba miatt ismét mi indulhattunk meg, Báder pedig eredményesen fejezte be a támadást. Megérkezett a mérkőzésbe a piros csapat, Gáncs-Pető újabb góljával 4-6-ra zárkóztak fel, ám a 8. percben ismét betalált a VKKT, így Gulyás István időkéréshez folyamodott. Jól ment a támadás, Gáncs-Pető ismét betalált szélről, valamint Varga és Németh is gondoskodott arról, hogy csökkentse a góldifferenciát a csapatok között (11. perc, 7-8). Sok ziccer kimaradt, emiatt döcögősen ment a játék, Horváth-Szabó bőszen őrizte a kaput, elöl Lantos és Apró tudottgólt szerezni. A 18. perc végén, 10-11 állásnál kért időt a vendégcsapat, majd szabálytalanság miatt egy hetest tudtak behúzni, amire Gáncs-Petőtől érkezett a kontra. A stabilabb védekezés miatt növelni tudta előnyét a vendég csapat, Apró gyönyörű ívelt hetese és Turza bombája tudott ezen korrigálni (23. perc, 13-15). Fenyő labdaszerzéséből Báder tudott lerohanás gólt lőni, utána viszont Varga szabálytalansága miatt újabb hetest húztak be a fekete mezesek. A 26. percben Fenyő is feliratkozott a gólszerzők listájára, így ismét csak egy volt a hátrányunk, viszont a kapkodásunk miatt nem tartott sokáig az örömünk. Hamar szerzett 3 gólt a VKKFT, míg a félidő utolsó két percére kaptunk egy emberelőnyt, ám ezzel nem tudtunk élni, egyedül Horváth-Szabó tudott egy védést produkálni, így a félidő 15-19-es részeredménnyel zárult.

Nagy elánnal vágtunk neki a második félidőnek, de sajnos a kezdeti lövéseink egyike sem haladt túl a gólvonalon, míg a mi térfelünkön kíméletlenül szórta a VKKFT a gólokat. Két perccel a játékrész kezdete után már időt kellett kérnie Gulyás Istvánnak (15-22), de a gólunk még mindig váratott magára, hiszen előbb Szujó trafált mellé, majd a túloldalon kaptunk egy hetesgólt, és csak ezután talált be Varga. Az ellentámadásban Németh szabálytalanság miatt két percre a kispadra kényszerült, a megfogyatkozott védősoron pedig át tudta verekedni magát a fekete csapat (35. perc, 16-24). A kapusok kerültek fókuszba a következő percekben, a mi oldalunkon Kovács igyekezett hárítani, de hiába egészültünk ki időközben, nem tudtuk féken tartani a VKKFT-t. Halupka kétpercével ismét hátrányba kerültünk, Báder, Varga és Edwards lövésével tudtunk korrigálni, majd a 42. percben jutottunk heteshez, amit Apró ismételten beívelt (21-28). Rövid időre mi kerültünk létszámfórba, ez idő alatt Zvolenszki és Németh lőtt gólja mellé két kapott is társult. A mérkőzés háromnegyedénél Apró készülhetett újabb hetesre, ezúttal a jobb alsó sarokba húzta be (24-31). A folytatásban Apró nem csak gólt szerzett, de létszámfölényt is kiharcolt, majd egy hosszú támadás befejezéseként hatodik hetesét is belőtte. Lantos és Apró góljával az 51. percre 5 gólra felzárkóztunk, ekkor kért Éles József ismét egy percet (28-33). Jól rendezték soraikat, hiszen a végjátékban Kovács egyet tudott fogni, Lantos és Fenyő pedig csak szépíteni tudott az eredményen, ráadásul utóbbit súlyos szabálytalanság miatt piros lappal ki is állították. A meccs vége egy utolsó másodperces kapott gólt volt, így 30-38 végeredménnyel fejeződött be a mai utolsó veszprémi csata.