(6. forduló)
Okt. 06. Péntek, 14:00
DEVM Csarnok | Veszprém
Játékvezetők:Tóbiás Richárd Tamás, Végh András
A Tata kezdhette a mai első rangadót a DEVM csarnokban, ám a labda túlment a kapun, így gyors támadásból Németh megszerezte a Veszprém első gólját. A második tatai kísérlet sem vezetett eredményre, ám a mi támadásunkból eladott labda következett, így a fekete mezesek is meglőtték első találatukat. Zvolenszki átlövésből húzta be a hazaiak második gólját, majd Várady-Szabó védte ki az ezutáni próbálkozást. Edwards és Zvolenszki is mellé lőtt a folytatásban, míg a Tata előbb felzárkózott, majd egy góllal elment (5. perc, 2-3). Edwards és Apró korrigált az álláson egy-egy találattal, a kapuban pedig Várady-Szabó is védéssel segítette a csapatot. Azonban keményen támadtak a tataiak is, többször megrezgették a hálónkat, ezzel sorra előnyre tettek szert. Egy darabig együtt haladt a két csapat, majd a 10. perc elején Apró találatával vette át ismét a vezetést a Veszprém (6-5). A soron következő tatai gól után Báderrel szemben szabálytalankodtak, így létszámfölénybe kerültek a pirosak, aminek következtében Edwards tudott ismét eredményesen lőni. A kiharcolt előnyt Németh találatával tovább sikerült növelni a 13. percre már 8-6-ra ment a hazai keret. Szujó szabálytalan lövése miatt két percre a kispadra kényszerült, de Edwards jó blokkjának köszönhetően nem sokáig volt ideje támadni a Tatának. Egyik csapat sem tudta bevenni a másik kapuját a következő támadásokban, ám Edwards szemfüles labdaszerzésével ezt megtörte a Veszprém, majd Várady-Szabó is hárított egyet. Zvolenszki átlövés gólja után kért időt először a vendég keret (16. perc, 10-6). Rontott lövés követte a taktikai megbeszélést, így Gáncs-Pető is feliratkozhatott a gólszerzők listájára, majd Szujó is ismét betalált. A vendégeknél is megtört a gólcsend, de Lantos és Edwards találatával már 7-re növelte az előnyét a piros csapat (19. perc, 14-7). Magabiztos nyitott védekezésre váltott át a Veszprém, ami sokáig jól működött, ám Várady-Szabó védése rossz kezekbe pattant, így gólhoz jutott a Tata (22. perc, 15-9). Magasabb sebességre kapcsolt a fekete együttes, a feszes védekezésünk ellenére többször is áttört a védvonalunkon, fokozódott a védelmük is, ráadásul és még Varga is kapott két percet, így hamar csökkentetni tudták a különbséget (24. perc, 15-12). Ez Gulyás Istvánt is időkérésre késztette, ami után Gáncs-Pető próbálkozhatott a szélről, ám ezúttal is megakadt a kapusban a lövés. Lantos készülhetett hetesre, ami szerencsére célba ért, majd a gyorsan megakasztottuk az ellentámadást, ami után Turza harcolt ki Lantosnak egy újabb hétméterest, aki ezúttal is behúzta azt (27. perc, 17-12). Jó védekezés után Turza első gólja is megszületett középről, és Varga is betalált ugyanonnan. Az utolsó percben elkapkodtuk a támadást, így a tataiakhoz került a labda kétszer is, akik elsőre betaláltak, másodjára az óra és Várady-Szabó akadályozta meg őket a gólszerzésben, így a félidei szünetre 19-13 gólkülönbséggel mentek a csapatok.

A hazaiak nyitották meg a második harminc percet, ami után Varga harcolt ki egy hetest csapatának, Lantos pedig értékesítette is azt. Varga a kapufa segítségével lőtte meg a veszprémiek 21. gólját a 33. percben, majd Németh és Apró folytatta a sorozatot. Ezt csak tetézte Kovács dupla védése a kapuban, ami után Szujó a szélről volt sikeres (36. perc, 24-17). Jó ideig sikerült a hatoson kívül tartani a fekete csapatot, de gyors támadásokkal és jó labdaszerzésekkel ismét feltámadt a tatai keret (39. perc (24-20). Sok pontatlan lövésünk volt, ami megtörte a lendületünket, Németh és Szujó lövése hozott minket vissza a játékba (42. perc, 26-21). Báder jókor lépett ki a támadás során, így elorozta a labdát, és végig is tudta vinni, így neki is meglett az első érvényes lövése. Kovács ismét hárított, így támadhattunk, de Németh lövése megpattant a kapufán. Ezután Halupka jól blokkolt, Báder pedig könnyű szerrel betalált az üres kapuba (45. perc, 28-21). Felpörögtek az események a következő percekben: kettős emberelőnyre tettünk szert, Kovács háromszor fogott labdát (és még gólt is lőtt), Lantos, Gáncs-Pető, Apró, Turza (háromszor) talált be, az 51. perre 35-22-es -állást produkálva ezzel, ami a második időkérésre késztette a Tata csapatát. Rontott lövések és passzok mindkét oldalon követték egymást, egészen a. 53. percig, amikor heteshez jutott a Tata, ám Kovács ezt is kivédte. Halupkán volt a sor, aki átlövésből szerezte meg első gólját, majd a Tata is folytatta a találatok gyűjtését. Igyekeztek felzárkózni, de Zvolenszki és Halupka bombái újra növelték az előnyünket. A 40. veszprémi gólt Lantos húzta be az 58. perc elején, a pontot az i-re pedig az utolsó percben Kovács védése és Gáncs-Pető gólja tette fel. A végeredmény így: BFKA Veszprém 43 - Tatai AC 25.

Gulyás István jó hangulatban nyilatkozott a találkozót követően: „Nagyon elégedett vagyok a látottakkal, a múlt héthez hasonlóan fókuszáltan mentek bele a játékba a fiúk, ami nagy örömömre szolgál. Volt egy kis hullámzás a játékban, de mind a védekezésben, mind a támadásban jól teljesítettek a fiúk. Egy dolgot kértem a tőlük a mérkőzés után, hogy mindamellett, hogy a meccs állásától függetlenül végig küzdötték a meccset, a sportszerűségről se feledkezzenek meg a játék során.”