(8. forduló)
Okt. 27. Péntek, 18:00
Veszprém Aréna | Veszprém
Játékvezetők:Kertész Bálint, Miháldinecz József
Hazai kezdéssel és Gáncs-Pető révén hazai góllal nyitottak az U20-as fiúk a harmadik, Budakalász elleni meccsen. A vendégek sem voltak restek, hamar válaszoltak az első góljukkal. A 3. perc végén Turza már be is zsebelte az első sárgalapját, de Horváth-Szabó kifogta a támadást, így Gáncs-Pető ismét középről remekelt. Egy hetesnek és Horváth-Szabó védéseinek köszönhetően megőriztük az előnyünket, majd Halupka duplájára növelte a különbséget (7. perc, 4-2). Rákapcsolt a vendégek csapata, hamar ledolgozták a hátrányukat, majd fej-fej melletti küzdelem alakult ki. A 13. percre azonban már a Budakalász vezetett, így Gulyás István időt kért (5-7). A megbeszélés utáni támadás sajnos nem a várt kimenetellel teljesült, de technikai hiba miatt visszakerült hozzánk a labda. Szép összejátékból előbb Birnbauer, majd Szujó szerzett gólt, így ismét egált mutatott az eredményjelző (15. perc, 7-7). Újabb blokkból ismét támadhattunk, Báder a szélről pedig először visszaszerezte a veszprémi vezetést, majd tovább növelte azt. Ekkor, azaz 9-7-nél a vendég edző kért időt. A kapufa velünk volt, esély nyílt egy újabb gólszerzésre, amit Zvolenszkinek köszönhetően meg is valósítottunk. A hatosfal ismét a helyén volt, Zvolenszki indításából Turza bombázott be az ellenfél kapujába. Nem kellett sokat várni a következő hasonló akcióra, ezúttal Zvolenszki érvényesítette a találatot (20. perc, 12-7). Jó szériát kapott el a sárga mezes ellen csapat, egy percen belül kettővel faragtak a hátrányukon, ám hétméteresből Gáncs-Pető gondolkodás nélkül újabb piros találatot húzott be. Horváth-Szabó védése után egy remek összejátékból Turza a második gólját is megszerezte a meccsen. 5 percig egymásnak feszülve ment a harc, a gólcsendet a budakalásziak törték meg (28. perc, 14-10). Az utolsó percben emberelőnyhöz jutottunk, ám a labdát elvesztettük, így az utolsó másodpercekben még a Budakalász támadhatott és így egy góllal zárult az első harminc perc: 14-12 lett a félidei állás.

A meccs lendülete mit sem csorbult a szünet után, fél perccel a kezdést követően már be is húzta a következő gólt a Budakalász. Zvolenszki azonban nem maradt adós a válasszal, majd Németh is meglőtte első gólját a meccsen. A folytatásban viszont a Budakalász volt eredményesebb, folyamatosan csökkentették a két csapat közötti különbséget, a 36. percben már csupán eggyel vezetett a hazai keret (16-15). Horváth-Szabó labdafogása és Báder gólja visszarántotta a pirosakat a játékba, a 38. percben viszont a vendégek időt kértek (17-15). A támadásnak Horváth-Szabó állta útját, Zvolenszki lövése viszont nem haladta át a gólvonalat. Nem úgy a túloldalon, amellyel a sárga mezesek ismét egy gólra zárkóztak fel (41. perc, 17-16). Küzdelmes támadást követően Németh tudott középről gólt szerezni. Horváth-Szabó parádézott a kapuban, látványos védésekkel örvendeztetve meg a szurkolókat, a túloldalon viszont kemény védősorral harcoltak a fiúk. A 45. percben Gulyás István kért egy percet, a passzív utolsó passzáig kihúzott támadás végül Edwards és Báder gyönyörű összjátékával góllal végződött. Felbőszült a vendégek csapata, egy perc alatt három gólt szereztek, így egyenlő lett az állás, ráadásul Edwards kapott kétperces kiállítást is. Az utolsó 10 percben kőkemény csata alakult ki a két csapat között, a Veszprém visszahozta az előnyét, de a Budakalász folyton a nyomában volt. Az 53. percben a harmadik idejét is kikérte a vendégek edzője, a támadásból pedig számukra kedvezően pattant a labda a gólvonal mögé (24-23). A nehézkes támadást Edwards fejezte be az ellenfél hálójának megzörgetésével, majd Gáncs-Pető labdaszerzéséből Báder ismét betalált. Az 59. perc közepénél összjátékból ismét Edwards bombájának tapsolhatott a közönség, majd Várady-Szabó hárította egy támadást. Az utolsó vendég támadás a kapufán landolt, így a 60. perc végén 27-23 végeredménnyel ért véget a találkozó.
Gulyás István | vezetőedző, BFKA Veszprém U20 csapat
Összeségében dicséret illeti a fiúkat. Sajnos nagyon sérülttel kellett végig játszanunk a mérkőzést. Sokakat az U18-as korosztályból kellett pótolni, hiszen több poszton is hiányt szenvedtünk. Úgy gondolom, küzdelmes mérkőzésen vagyunk túl, a védekezésünk rendben volt, viszont támadásban voltak hibáink. Érezhető volt, hogy nem voltunk teljesen összeszokva, de természetesen örülünk a győzelemnek és szeretnénk ezen a jó úton tovább haladni a bajnokságban.