(10. forduló)
Nov. 11. Szombat, 17:30
Városi Uszoda Sportcsarnok és Strand | Budaörs
Játékvezetők:Haskó Tamás Károly, Natkai Norbert

A férfi NB I/B 10.fordulójában a BFKA Veszprém a Budai Farkasok otthonában lépett pályára. A mérkőzést a hazai csapat kezdte és a Veszprém pedig a Végh, Szabó, Bene, Balogh, Damjan, Janowszky védősorral állt fel. A kapuban Tóth mihály kezdett.
Az első támadás góllal ért véget azonban Janowszky Botond a másik oldalon válaszolni tudott.  Mindkét csapat kemény védekezést tanúsított a mérkőzés elején, így a gólok is felváltva születtek a csapatok között. Janowszky Botond és Jajic Damjan góljaival sikerült egyenlíteni. (3:3 5.perc) A pályán Szabó Tas helyére a fiatal jobbátlövő Barna János Dániel érkezett és a játéklehetőséget két góllal hálálta meg. Az első félidő közepén Dinko Dankovic időt kért. (6:5 11.perc) A pár perc pihenő után Barna János Dánielt egy csúnya mozdulattal a földre küldték, ami egyből egy piros lapos kiállítást érdemelt. A kapuba Tóth Mihály helyére Győri Nándor érkezett. Az első félidő második felében a Budai Farkasok játéka tűnt hatékonyabbnak, 1-2 góllal mindig az akadémisták előtt tudtak járni. (12:10 22.perc) Azonban a Veszprém egy nagyobb hajrával az első félidő végére nem csak egyenlíteni tudott, hanem Bőti Dominik szépség díjas góljával 2 gólos előnnyel mehetett nagyobb pihenőre a Veszprém. (13:15 30.perc)
A második játékrészt a Veszprém kezdte és az első félidő végi lendület nem csökkent a következő 30 perc elején sem. Bene Zsombor, Bőti Dominik és Janowszky Botond góljaival már 4 gólosra tudtuk nővelni előnyünket. (18:22 40.perc) A hazaiak időt kértek, de Barna János Dánielen nem talált fogást a Budai Farkasok védelme, aki ekkor már túl volt a 10. gólján is. A mérkőzés utolsó 10 perce is főleg a fiatal jobbátlövőnkről szólt, aki 14 góljával már 5-re növelte a két csapat közti különbséget. A mérkőzés utolsó gólját Janowszky Botond szerezte és ezzel a Veszprém 6 gólos győzelmet aratott a szombati nap rangadóján ( 26:32 60.perc).

Kiss Szilárd | vezetőedző, Budai Farkasok - Rév
Gratulálok a Veszprémnek. Az egész mérkőzés alatt mutatott játék alapján megérdemelten nyerték meg a találkozót. Elöszőr álltunk fel ebben felállásban a szezon során és azt mondhatom, hogy a 26. percig szépen tartottuk magunkat. A Veszprém csak a félidő végére tudott egyenlíteni. Sajnos egy piros lappal kiállították az eddigi legeredményesebb játékosunkat és ezzel sokat vesztettünk. Én a pályafutásom során nem láttam ahhoz hasonlót, hogy 0%-os kapus teljesítményünk volt az első játékrészben. A második félidőt pedig már a Veszprém dominálta. Mi is próbáltunk fiatalokat játszani, de érezhető volt, hogy ők nem akadémiai rendszerben nevelkedtek, így a két pont sajnos a megérdemelt helyére került.

Dinko Dankovic | vezetőedző, BFKA Veszprém NB I/B csapat
Gratulálok az egész csapatnak, úgy gondolom szombaton megérdemelt győzelmet arattunk.
A mérkőzés első fele nem teljesen úgy alakult ahogy terveztük, több hiba is belecsúszott a játékunkban. Azonban a második félidőt már magabiztosabban uraltuk, így számunkra kedvezően dőlt el a két pont sorsa. Jelenleg több sérültünk is van, de dolgozunk tovább és mostantól a következő mérkőzésre koncentrálunk.