(11. forduló)
Nov. 18. Szombat, 18:00
DEVM Csarnok | Veszprém
Játékvezetők:Hornyik Zsolt, Zőrgő Róbert
A Férfi NB I/B 11. fordulójában a BFKA Veszprém a Rákosmente csapatát fogadta a DEVM Csarnokban. A mérkőzés akadémistáink támadásával indult és a Végh, Szabó, Czabula, Damjan, Bőti Balogh támadósorral állt fel Dinko Dankovic együttese. A kapuban Győri Nándor kezdett. A mérkőzés első gólját a vendégek szerezték meg, de Jajic Damjan gyors lerohanás góljával egyből válaszolni tudott a másik oldalon. Kemény, szervezett védekezés és több technikai hiba jellemezte támadásban a csapatokat, így nem esett sok gól a mérkőzés elején. Szabó góljával sikerült kiegyenlíteni. (2:2 4.perc) Több játékost is nélkülöző U21-es csapatunk átlövésből próbált eredményes lenni, azonban a kevés gól ellenére a Rákosmente mindig egy góllal a Veszprém előtt tudott járni. (6:7 17.perc). Vendégek vezetőedzője kikérte első idejét a 21.percben. A két kapusa, köztük Győri Nándor remek napot fogott ki, fiatal akadémistánk már 8 védésnél járt a 21. percben. Az első félidő végén továbbra is felváltva születtek a gólok, így 9:10-es rákosmentei vezetéssel mehettek pihenőre a játékosok. (9:10 30.perc)
A második félidő vendég támadással indult, de Győri Nándor újabb védése, majd Czabula Huba góljával sikerült kiegyenlíteni. A 40.perc környékén  Varga Gábor Levente, Hoffmann Balázs és Füry Félix is a pályára érkezett. Utóbbi játékos góllal hálálta meg a bizalmat, amivel megszerezte a Veszprém 14. gólját (14:14 41.perc) A két csapat eredményben nagyon közel állt a mérkőzés ezen szakaszában egymáshoz, percenként változott, hogy melyik együttes vezeti éppen a találkozót. Az 52. percben Szabó Tas és Hoffmann Balázs is a kiállítás sorsára jutott, azonban a Rákosmente nem tudta kihasználni az emberelőnyét, így az utolsó 5 percre 19:19-es állással indulhattak a csapatok. Nem volt izgalom mentes a mérkőzés vége, hiszen Győri Nándor 3 védésének köszönhetően lehúzta a rolót a vendégek előtt, majd fél perccel a vége előtt Szabó Tas be tudott találni a vendég kapuba. Ez a gól végül a győzelmet hozta el a Veszprémnek, akik 1 góllal tudták felül múlni a Rákosmentét (20:19 60.perc).

Dinko Dankovic | vezetőedző, BFKA Veszprém NB I/B csapat
Elöször is gratulálni szeretnék az fiúknak. Számítottunk rá, hogy nehéz mérkőzés lesz, hiszen sok játékosunk az utolsó pillanatban sérülés miatt nem tudott pályára lépni, így több dolgon is változtatnunk kellett. Annak viszont örülök, hogy mindenki motiváltan játszott, kemény koncentrált és szervezett védekezést tanúsított. Ma úgy gondolom megtudtuk mutatni, hogy a csapatnak van karaktere. Gratulálok az ellenfélnek, hiszen harciasan küzdöttek és nem sokon múlt, hogy máshogy alakuljon a mérkőzés végkimenetele.

Őze Beáta | vezetőedző, Rákosmente
Nagyon büszke vagyok a csapatomra, úgy gondolom a találkozó képe alapján megérdemeltünk volna minimum egy pontot, de a két pont is simán benne volt a mérkőzésben. A védekezésünk nagyon szépen összeállt és amit az edzésen gyakoroltunk azt ma megtudtuk valósítani. Támadásban is jól játszottunk, 1-2 hullámvölgytől eltekintve. Tudtuk, hogy nem mi leszünk az esélyesebb csapat, de ma megtudtuk szorongatni a Veszprémet egy jó játékkal. Azonban ez most semmit sem ért számunkra, mivel pontot nem szereztünk és sajnos lassan ott tartunk, hogy mindegy, hogy jó vagy rossz játékkal, de előbb utóbb győznünk kell, ha bent akarunk maradni a bajnokságban.