(12. forduló)
Nov. 26. Vasárnap, 16:00
DEVM Csarnok | Veszprém
Játékvezetők:Kocsis Tibor, Mándli Balázs
A Veszprém-Veszprém párharc ezúttal is teltházas nézőtér előtt zajlott. A kékmezes, hazai Fejér-B.Á.L. nyitotta a találkozót, de a pirosmezes BFKA jól védekezett, a megszerzett labdát Barna dobta be, majd néhány másodperccel később újra a BFKA volt eredményes Végh góljával. Győri védése után a harmadik perc végén Barna újra betalált, utána viszont Szabó kapott két percet a vendégoldalon. A létszámfölénnyel megszerezte első gólját a kék keret is, de Végh kontrázott a túloldalon. Technikai hibákból adódóan újabb két gólt húzott be a hazai keret, de Czabula góljának és Győri védésének köszönhetően tartották előnyüket a pirosak. Jól védekeztek a mieink, nehezen törték át a védelmet Fejér-B.Á.L. játékosai, amikor sikerült, azt viszont góllal fejezték be. A 10. perc végén Jajic góljával 5-7-re ment a BFKA, majd Győri védése és Végh labdaszerzése után Balogh is bejelentkezett első góljával. 12 perccel a kezdés után Szabó már a második két percét gyűjtötte be, és a hazaiak ismét egy góllal büntettek. A 14. perc elején időkéréshez folyamodott Dinko Dankovic, ami Balogh újabb gólját eredményezte, ám hamar jött rá a válasz a kék csapattól (15. perc, 8-10). Jajic jól szerzett labdát, ám először védte az ellenfél kapusa, második nekifutásra viszont már megrezegtette vele a hálót. A 18. perc felénél kért a hazaiak edzője, ám a támadás nem vezetett eredményre, így Barna támadhatott, ám egyelőre csak kétperces létszámfölényt tudott kiharcolni, majd Viski lövését nem fogadták el a játékvezetők. A játékidő harmadánál a reflektorfény a kapusokra irányult, mindkét oldalon meghiúsították a támadást. A BFKA részéről Győri hozta a védéseket, Barna és Jajic a gólokat, a 27. percben Sisa találatával pedig már 11-17-re ment a BFKA Veszprém. A 28. perc végén Czabula készült hetesre, és be is vette a labdával a kapu bal alsó sarkát. A félidő utolsó percében a pirosak támadhattak az attakot Jajic fejezte be góllal, a kontrára időntúli szabaddobással nyílt lehetősége a Fejér-B.Á.L.-nak, de Győri résen volt, így 13-19 részeredménnyel mentek pihenőre a csapatok.

A BFKA Veszprém kezdte a második félidőt, ám a támadás félrement, a visszatámadásban pedig a Fejér-B.Á.L. szerzett gólt. A következő piros próbálkozás sem vezetett eredményre, ám ezúttal a kékek lövését Tóth hárította a kapuban. Balogh törte meg a vendégek gólcsendjét, majd Barna is betalált az eladott labdával. Hoffmann nekifutása telibe trafálta a hazaiak kapusát, majd a kék keret vette be ismét a mi kapunkat. A 36. percben Czabula ismét heteshez állt, ám a lövés megakadt a kapusban (15-21). A kétperces emberelőnyben Tóth fogott kettőt, Jajic támadásból, Barna pedig egész pályáról talált be a kapuba, emiatt a hazaiak időt kértek (15-23). A gólszerzési lehetőséget Jajic hiúsította meg, az elhappolt labdát Végh húzta be a túloldalon. A 40. percben Balogh küzdött meg a labdáért, és milyen jól tette, hiszen be is bombázta azt a kapuba. Janowszky találatával már 10-renövelte előnyét a vendég keret, amit hiába csökkentett eggyel a kék csapat, Barna és Balogh szép összejátékából hamar visszaált a 10-es különbség, Barna 12 méterről szerzett góljával pedig tovább nőtt a differencia (17-28). A kíméletlen gólözönt tetézte Hoffmann és Szabó találata, majd Dinko Dankovic is időkéréssel élt (45. perc, 17-30). Gól sajnos nem született a mi részünkről, a visszatámadásból sikerült a Fejér-B.Á.L.-nak hosszú percek után először betalálni a kapunkba. Technikai hibák és védett lövések végett nem növeltük egyelőre a góljaink számát, és a védekezésünk sem működött megfelelően, így folyamatosan faragott a hátrányából a Fejér-B.Á.L. Veszprém (52. perc, 20-30). A Tóthot váltó Reidmár nagyot fogott, az indításból pedig Varga is bekerült a gólszerzők sorába. Öt és fél perccel a vége előtt Véghet ültették a kispadra két percre, és egy hetest is behúzott a kék keret. Az üres kapunkat egész pályáról bevenni próbáló kékek lövését első ízben Szabó hárította, ám a második hasonló lövés már célba ért. A végjátékban Janowszky, Varga és Hoffmann találatai után először újabb hetesból szerzett gólt a Fejér-B.Á.L., majd két gyors lerohanásból is belőtték a labdát. Az utolsó másodpercekben Janowszky először átlövésből szerzett gólt, második alkalommal labdaszerzésből viszont már nem maradt ideje érdemben befejezni a támadást, így 25-35 lett a találkozó vége.
Dinko Dankovic | vezetőedző, BFKA Veszprém U21 csapat
Minden elismerésem a Fejér-B.Á.L. Veszprém csapatának, úgy gondolom, hogy egy jó mérkőzésen vagyunk túl. A pontszerzésre fókuszáltunk a meccs alatt, erre készültünk egész héten, és bár nagy gólkülönbséggel zártuk a találkozót, vannak még olyan elemek a játékunkban, amit a következő találkozóig fejlesztenünk kell. A jövő héten is komoly csatát vívunk majd, hiszen az örök rivális Szeged lesz a vendégünk.

Kovács György | vezetőedző, Fejér-B.Á.L. Veszprém U21 csapat
Sajnos a rutin és az összeszokottság nyert a mai napon, a BFKA Veszprém védekezése sokkal keményebb és szervezettebb volt a miénknél. Úgy gondolom, voltak szép megmozdulásaink a mérkőzés folyamán, de ahhoz, hogy meccsben tudjunk lenni, ezt 60 percen keresztül kellene tartanunk. Gratulálunk a BFKA Veszprémnek a győzelemhez.