(6. forduló)
Okt. 06. Péntek, 18:00
Gál József Sportcsarnok | Cegléd
Játékvezetők:Rontó Ádámm, Szanyi Péter Gábor

Az NB I/B férfi bajnokság 6. fordulójában a Ceglédi KK a BFKA Veszprém csapatát fogadta a Gál József Sportcsarnokban. A mérkőzést a Veszprém kezdte és a Végh, Szabó, Czabula, Janowszky, Bőti, Balogh támadósorral álltak fel. A kapuban Tóth Mihály kapott lehetősget. A találkozó első gólja az első támadásból meg is született Janowszky Botond góljának köszönhetően. Védekezésben a bakonyiak közül Jajic Damjan 2 perces kiállítást kapott, azonban a Cegléd nem tudta áttörni így sem fiataljaink védekezését. Szabó Tas, majd Janowszky Botond gólvával már 3 góllal vezettek mieink. (3:0 4.perc) A Veszprém lendülete ezután sem tört meg, szélről és átlövésből is többször eredményesek tudtak lenni, míg a Ceglédnek semmi sem akart összejönni. A mérkőzés 6. veszprémi góljánál az ellenfél edzője kikérte első idejét. (6:0 7.perc) Az első félidő feléhez közeledve a Veszprém több két perces kiállítást begyűjtött, így a hazaiak ekkor kicsit tudtak faragni hátrányukból, de a pályán Szabó Tas helyére Barna János érkezett, aki vissza állította az 5-6 gólos differenciált. Az első játékrész második felében felváltva születtek a gólok mind a két oldalon de a Cegléd egy hétméteres és egy lerohanás gólnak köszönhetően 4 gólra visszakapaszkodott. (9:13 22.perc) Az első félidő vége több feszült pillanatot hozott, Bene Zsombor lerántása piros lapos kiállítást ért a játékvezetők szemében, így egy időntúli ceglédi hétméteres állította be az első félidő eredményét. (13:17 30.perc)
A második félidőt a hazaiak kezdték és betörésből egyből eredményesek tudtak lenni, azonban a másik oldalon Balogh Botond válaszolni tudott. A második játékrész első fele ceglédi pillanatokat hozott, többször sikerült áttörniük a veszprémi védelmet így már csak 2 gól maradt a vendégek előnye. A kapuban Tóth Mihályt Győri Nándor váltotta és az ő fontos védései is kellettek ahhoz hogy a Cegléd ne kerüljön gólok számában közelebb a fiúkhoz. A második félidő felénél az ekkor már 9 gólnál járó Barna János Dániel lövései 3-4 gólon tartotta a ceglédieket. (22:25 45.perc) A Veszprém támadásába ekkor több hiba is csúszott, így Dinko Dankovic időt kért. A pár perc szünet az eredmény képén nemigen változtatott, maradt a 2-3 gólos különbség. A mérkőzés utolsó 10 percében a hazaiak először két gólra, majd egy gólra is feltudtak zárkózni, de egyenlíteniük nem sikerült. Az utolsó percben Jajic Damjan szélső gólja döntötte el a két pont sorsát, így a BFKA Veszprém 32:34-es végeredménnyel megnyerte a Ceglédi KK elleni mérkőzést. (32:34 60.perc)

Nagy Károly | vezetőedző, Ceglédi KK
Nehéz mérkőzés volt a pénteki találkozó. A sérüléshullám ma teljes mértékben érezhető volt a csapat játékán. A Veszprém egy fiatalos lendületes csapat ami meg is mutatkozott ezen a bajnokin. A mérkőzés elején próbáltunk több taktikai elemet kipróbálni, de nem kezdtünk jól. A végére sikerült vissza kapaszkodni, de elfáradtunk így a pontszerzésre már nem volt esélyünk. Teljes kerettel lehetett volna ez akár győztes mérkőzés is, de el kell ismerni, hogy a Veszprém ma jobb játékot képviselt.

Dinko Dankovic | vezetőedző, BFKA Veszprém U21 csapat
Köszönjük a Ceglédnek ezt a zseniális mérkőzést. Úgy gondolom rengeteg tapasztalatot szerezhettünk ezen a találkozón és ez biztosan a fejlődésünket fogja szolgálni a jövőben. Boldog vagyok és gratulálok az egész csapatnak, hiszen a győzelem a miénk. Dolgozunk tovább és szeretnénk megtartani a jelenlegi formánkat.