(7. forduló)
Okt. 14. Szombat, 15:00
Veszprém Aréna | Veszprém
Játékvezetők:Barna Viktor Bálint, Kovács Bence
Az NB I/B bajnokság 7. fordulójában a BFKA Veszprém a Tatai AC csapatát fogadta a Veszprém Arénában. A mérkőzést a bakonyiak kezdték a Bőti, Damjan, Czabula, Szabó, Végh, Balogh támadó sorral. A kapuban pedig Tóth Mihály védett. A találkozó első gólját Jajic Damjan szerezte átlövésből, majd Czabula Huba hetesből, Szabó Tas és Balogh Botond góljai pedig már a 4. percben kialakította a 4 gólos különbséget. Ekkor a Tata vezetőedzője időt kért. (4:0 4.perc) A pár perc pihenő jót tett a vendég csapatnak, a 4 gólos hátrányukat átlövésekből, illetve szélső gólok majdnem egalizálni tudták a félidő felénél. (6:5 15.perc) Szabó Tas kettő perces kiállítása után a pályára Barna János Dániel érkezett, aki egyből góllal mutatkozott be a 19.percben. A tataiak játékába több hiba is esett, Tóth Mihály kapuját nehezen tudták bevenni, majd Janowszky Botond góljaival újra kialakított egy 4 gólos különbséget a Veszprémnek. Az első félidő vége egy Czabula Huba hetes góllal, majd egy tatai válasz góllal ért véget, így alakult ki az 16:11-es eredmény a szünetben. (16:11 30.perc)
A második félidőt a Tatai AC kezdte a kapuban pedig Tóth Mihályt Győri Nándor váltotta. A vendégek támadó játéka felerősödött, viszont a Veszprém is kemény védekezést tanúsított, így a Tata nem tudott közelebb kerülni az eredmény tekintetében.(22:15 38.perc) Győri Nándor zseniális védései is segítették a csapatot, majd a túloldalon Bene Zsombor, Czabula Huba és Sisa Rajmond is betalált.(26:20 47.perc) A mérkőzés utolsó harmadára látszólag a Tata nem bírta az iramot, és Barna János betörés góljaival tovább tudta növelni a Veszprém előnyét már 9 gólosra. (31:22 55.perc) A párharc utolsó percei már sok izgalmat nem tartogatott, Hoffmann Balázs és a vendégek utolsó gólja alakította a mérkőzés végeredményét, ami végül magabiztos Veszprém győzelemmel zárult. (32:24 60.perc)

Dinko Dankovic | vezetőedző, BFKA Veszprém U21 csapat
Egy jó és küzdös mérkőzés volt a Tata elleni találkozó. Összességében elégedett vagyok a csapat mai teljesítményével és hozzáállásával, látszott a fiúkon a küzdeni akarás. Örülök, hogy több figurát is ki tudtunk próbálni, illetve minden keretben lévő játékos pályára tudott lépni és bizonyítani. Úgy gondolom most jó úton haladunk és azon dolgozunk, hogy ez a tendencia megmaradjon a jövőre nézve is.

Sibalin Jakab | vezetőedző, Tatai AC
Éreztük, hogy nehéz mérkőzés lesz a szombati. Sajnos nem tudtunk teljes kerettel kiállni, mivel több sérültünk is van és ez meglátszott a mai játékunkon. Bár a mérkőzés közben voltak időszakai a csapatnak, amikor jól tartottuk magunkat a Veszprémhez, de mentálisan a végére elfáradtunk, elveszett a fókusz, így a nem volt kérdés a két pont sorsa. Gratulálok az ellenfélnek, ma megérdemelt számukra a győzelem. Azonban nem szabad csüggednünk, küzdünk tovább, hiszen hosszú még a szezon.