(9. forduló)
Okt. 28. Szombat, 15:00
Veszprém Aréna | Veszprém
Játékvezetők:Bátori Bence Martin, Szécsi Lantos Boldzsár
Az NB I/B bajnokság 9. fordulójában a BFKA Veszprém a Mezőkövesdi KKFT csapatát fogadta a Veszprém Arénában. A bakonyiak kapujában Tóth Mihály kezdett, majd veszprémi kezdéssel indult a mérkőzés, ahol Bőti, Janowszky, Czabula, Szabó, Végh és Balogh támadósorral álltak fel a hazaiak. Az első támadásból Janowszky Botond volt eredményes, majd Tóth Mihály védése után Bene Zsombor szerezte meg csapata második gólját. Ekkor volt akadémistánk, Nagy Ádám még tudott szépíteni, de Czabula Huba 2 góljával már 3 gól volt a különbség. (4:1 5. perc) A Veszprém kemény védekezést tanúsított így az ellenfél csak pár alkalommal tudta bevenni Tóth Mihály kapuját a következő időszakban, míg a másik oldalon Bene Zsombor, Balogh Botond, Jajic Damjan többször is betalált. Ezután az ellenfél edzője kikérte első idejét. (10:3 14.perc). A pár perc pihenő egy vendég gólra elég volt, azonban a Veszprém fokozatosan növelte tovább előnyét addig, hogy Jajic Damjan átlövés góljával már 10 gól volt a két csapat között. Az első félidő végén a vendégeknek sikerült kozmetikázni az eredményen, így 18:10-es állással mehettek pihenőre a csapatok.(18:10 30.perc)

A második félidőt a Mezőkövesd kezdte és egy szépen kivitelezett támadásból gól tudtak szerezni, de Balogh Botond egyből válaszolt is a másik oldalon. A vendégek próbálták feltörni a Veszprém védelmét, de Bene Zsomborék koncentrált védekezésének köszönhetően 7-8 gólnál nem tudtak közelebb kerülni. A második játékrész feléhez közeledve Tóth Mihályt Győri Nándor váltotta a kapuban, aki két zseniális védéssel mutatkozott be a mérkőzésen. Hoffmann Balázs és Janowszky Botond duplálával újra 10 gól volt a különbség.(25:15 44.perc) A mérkőzés utolsó negyed órájában felváltva születtek a gólok. Az akadémisták részéről Jajic Damjan és Viski Szabolcs volt eredményes, míg a találkozó egy vendég góllal zárult így a bajnoki forduló a BFKA Veszprém győzelmével ért véget. (30:22 60.perc)

Dinko Dankovic | vezetőedző, BFKA Veszprém NB I/B csapat
Gratulálok a csapatnak, úgy gondolom ma megérdemeltük a két pontot. A fiúk végig koncentráltan játszottak és a kezdeti lendület segített nekünk az eredmény kialakításában. Az egész csapat egy nagyon komoly, szervezett és kemény védekezést tanúsított a mérkőzésen, úgy gondolom ez volt a mai győzelmünk kulcsa.

Drizner Péter | vezetőedző, Mezőkövesdi KKFT
Gratulálok az ellenfélnek, hiszen a játék minden elemében ma felül múltak minket. Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz a mai, az ellenfél agresszív védekezéséhez talán nincs is hasonló az NB I/B-ben. Igyekeztünk áttörni a falukat, de sokszor nem sikerült és ezekből könnyű gólokat kaptunk. A mérkőzés első 15 percében a védelmünk szinte egy átjáróház volt, sajnos mindent megtudtak csinálni ellenünk amit szerettek volna és gyorsan ki alakították a nagy különbséget, mivel utána már az önbizalom is vitte őket előre. A mai mérkőzés komoly pofon volt számunkra, amiből tanulnunk kell. Talán jót fog tenni számunkra a kis szünet, hogy átértékeljük a ma látottakat. A tavaszi visszavágóra pedig ki akarjuk javítani a Veszprém elleni hibáinkat.