(18. forduló)
Már. 08. Péntek, 15:00
Veszprém Aréna | Veszprém
Játékvezetők:Horváth Kristóf, Krupánszki Kornél
A mai első városi rangadón a pirosmezes Veszprém Handball Academy kezdett a feketében játszó Éles KISE-vel szemben. Az U18-as bajnoki fordulóban az első gól váratott magára mindkét fél részéről, a kezdő sípszó után másfél perccel talált be először az ÉKI. A hazaiak első gólját Bovánovics húzta be a 3. percben, amire hamar érkezett a válasz a vendégektől. Lassan indult be a mérkőzés, Tari védése után Iváncsik egyenlített a szélről. Több támadásunk is megakadt a ÉKI gólvonala előtt, Tari újabb hárítása után Iváncsik indulhatott meg, aki be is húzta azt, ezzel átvettük a vezetést a 9. perc elején (3-2). Dopjera kapott egy sárgát szabálytalanságért, majd Tari gondoskodott az előny megtartásáról, ám a 10. percben visszazárkózott a vendég keret. Bovánovics és Tóth szerzett újabb találatokat nekünk, ám a fekete mezesek szorosan a nyomunkban voltak (12. perc, 4-3). Szabálytalanság miatt Birnbauer kapott sárgát, majd újra egálra hozta magát az Éles csapat, de Dopjerának köszönhetően csak pár másodpercig tartott a gólegyenlőség. A 14. percben egy hetest harcoltak ki a vendégek, amit be is lőttek, majd egy újabb labdaszerzésből a vezetést is átvették (6-7). A gyors lerohanásnak köszönhetően Iváncsik harmadik góljával egyenlítettünk. A 16. percben Tóth harcolt ki hetest és kétperces emberelőnyt, Dopjera pedig gólra váltotta a büntető dobást. Tari negyedjére fogott labdát, ami után Schmidt is feliratkozott a gólszerzők listájára (9-7). A létszámfölényben még Dopjera szerzett egy újabb gólt, ami után az Éles KISE időt kért. A kísérletet ismét meghiúsította Tari, Rákos pedig megszerezte első gólját, utána tudott ismét betalálni az ÉKI (19. perc, 11-7). A folytatásban Schmidt duplázott, Iváncsik és Fazekas pedig egy-egy góllal növelte az előnyünket, ez idő alatt egy kapott gólt szenvedtünk csak el (23. perc, 15-9). Kapkodásból eredő hibák miatt többször az Éleshez került a labda, amiből egyszer gólt is tudtak csiholni, de jól tudtuk tartani a többgólos előnyt (26. perc, 18-11). Tóth második sikeres találata után újabb két percre előnybe kerültünk, ezalatt Taritól egy védést, Iváncsiktól pedig egy gólt láthattunk (29. perc, 21-11). A félidő befejezéseként Juhász-Tóth bombájának örülhettünk, amit Tari védése koronázott meg az első harminc perc lezárultban (30. perc, 22-12).

A második játékrészt Czinczás góljával kezdtük a 31. perc végén, Harnóczi találata követett. Egy szép labdaszerzést követően Bock vihette végig a labdát, és megszerezte ő is első gólját (33. perc, 25-12). Hasonlóan követte Fazekas is, aki ezzel a negyedik találatát húzta be. Gyors támadások követték egymást, amiből a 34. percben lőtt a második félidőben először gólt az ÉKI. A második félidőre Tarit Szentner váltotta a kapuban, aki 36. perc elején mutatta be első védését. Amelyet nemsokkal követett a második is. Több hiba miatt sokszor adtuk az ÉKI kezébe a támadás jogát, amiből a 38. percben gólt is szereztek, Ivo Díaz ezt követően kért időt. Habár Fazekas lövését védték, a túloldalon Szentner is labdát fogott, amiből Bock újabb gólt szerzett, egy szép labdaszerzést követően pedig Czinczás juttatta a gólvonalon túlra a labdát (41. perc, 30-15). Bock ismét remekül lépett a labda útjába, amiből gól is született. A folytatásban négy lövésünket is hárították, de a mi védelmünk is stabilan tartotta magát. A gólmentes játékot Tóth találata szakította meg a 46. percben, megőrizve a kétszeres gólkülönbséget (32-16). Az ÉKI hibát ügyesen kihasználva Bovánovics, majd Schmidt szerzett újabb gólokat nekünk. Sajnos több rossz passz volt a mi részünkről is, ám a kiharcolt előnyt ez nem veszélyeztette. Az 52. percben Birnbauer bombázott egyet, majd Szentner mutatott be két védést, utóbbit a meccs végéig Geri váltotta a kapuban, aki az 54. perc elején védéssel mutatkozott be. Szép összejátékból ismét Shcmidt húzott be egy átlövés gólt, majd a kapufánkról kipattanó labdát Birnbauerhez juttatták, aki ismét eredményes volt. Az 56. percben Geri harmadik védése után Bock tudott újabb gólt lőni a szélről. A pirosak 40. gólját Birnbauer lőtte meg az 58. percben, utána Schmidt kapott két percet. Az emberhátrányban egy hazai és két vendég gól született, a meccs befejezéseként még Geritől láthattunk egy parádés védést, így kialakult a végeredmény: Veszprém Handball Academy 41 – Éles KISE 21.
Ivo Díaz | vezetőedző, Veszprém Handball Academy U18 csapat
Gratulálok a csapatnak, hiszen nagyszerű győzelmet arattunk hétvégén. Úgy gondolom a srácok egész héten keményen dolgoztak az edzéseken, amit kértem tőlük, azt maradéktalanul betartották, emiatt is tudtunk a hétvégén jó és eredményes játékot játszani. Ebben a szellemben dolgozunk tovább, mivel a kemény és befektetett munka  meg fogja hozni a gyümölcsét.