(24. forduló)
Ápr. 06. Szombat, 18:00
Városi Sportcsarnok | Mezőkövesd
Játékvezetők:Nagy Ferenc, Turóczy József
Az NB I/B 24. fordulójában a Veszprém Handball Academy a Mezőkövesdi KKFT ellen lépett pályára idegenben. A mérkőzés a Veszprém kezdte meg és a Bőti, Damjan, Czabula, Balogh, Barna Füry támadósorral állt fel a Veszprém. A találkozó első gólját Barna János Dániel szerezte meg, majd Jajic Damjan és Bőti Dominik újabb találatával már 3:0-ra elmentek a vendégek. A Mezőkövesd több technikai hibával játszott a mérkőzés elején. Füry Félix labda szerzése után Bőti Dominik talált be újra a kapuba (0:4 4.perc) A hazaiak ekkor magukhoz tértek és kettő gólt is tudtak dobni, azonban Barna János Dániel válaszolt a másik oldalon. (2:5 5.perc) A veszprémi fiúk hatékonyak voltak a mezőkövesdi kapu elött, Füry Félix és Czabula Huba góljaival 5-re növelték előnyüket a fiatalok Ekkor a hazaiak vezetőedzője kikérte első idejét. (4:9 12.perc) A következő percekben gólcsend jellemezte a találkozót, ekkor Dinko Dankovic is időt kért.  Ez a pár perc pihenő sajnos nem a Veszprém Handball Academy csapatának kedvezett, Mezőkövesd fokozatosan dolgozta le hátrányát olyannyira, hogy ki is egyenlítettek a második félidő derekán. (9:9 21.perc) A veszprémi gólcsendet Barna János Dániel hetes gólja törete meg. A Veszprém rendezni tudta sorait és egy 2 perces emberelőny után visszavette a vezetést 2-vel. A Mezőkövesd nagyot küzdött, Hoffmann Balázs szélről szerzett góljával sikerült tartani az eddigi különbséget, azonban fél perccel az első félidő vége Tóth Mihály kapuját bevették a hazaiak. Az első félidő így 1 gólos veszprémi előnnyel zárult. (13:14 30.perc)

A második félidőt a Mezőkövesd kezdte meg és a vendégek első támadásukból be is találtak, ezzel egalizálva az eredményt. A veszprémiek játéka nem működött hatékonyan, több helyzetüket is kihagyták, illetve nehezen tudták megmozgatni a nagyon fókuszáltan védekező hazaiakat. A következő percekben sem változott a játék képe, a hazaiak magabiztosak voltak a veszprémi kapu elött és 5perc alatt ki tudtak alakítani egy 3 gólos különbséget. (18:15 35.perc) Az akadémisták keresték önmagukat, 12 perc leforgása alatt csupán 1-szer tudtak kapuba találni, a Mezőkövesd ekkor már 5-re volt gólokban a Veszprémtől. A fiúk ekkor magukra találtak először Barna János Dániel kétszer betörésből majd Füry Félix szélről volt eredményes, ezzel ledolgozva hátrányukat 2-re. (20:18 45.perc) A 2-3 gólos differencia maradt a csapatok között a következő 10 percben, ekkor Dinko Dankovic kikérte utolsó idejét. A következő hazai támadásnál pedig a vendégek is kikérték az övéket. Az utolsó 10 perchez érve 3-mal vezettek a hazaiak, majd Győri Nándor fontos védései után Barna János Dániel és Bene Zsombor volt eredményes ezzel csökkentve újra kettőre a különbséget (24:22 50.perc) A hazaiak ekkor lerohanásból többször is betaláltak, így a mérkőzés vége felé csökkeni látszottak a Veszprém pontszerzési esélyei. A találkozó végül egy Bene Zsombor átlövés góllal zárult, azonban ez csak arra volt elég, hogy 2-re csökkentse a hátrányát a Veszprém. A bajnoki végül a Mezőkövesd győzelmével ért véget. (29:27 60.perc)
Dinko Dankovic | vezetőedző, Veszprém Handball Academy U21 csapat
Gratulálok a Mezőkövesd csapatának, a mutatott játék alapján ma jobbak voltak és precízebben játszottak velünk szemben. Úgy gondolom most megérdemelten szerezték meg otthon két pontot, de küzdünk tovább, hiszen várnak ránk még nagy megmérettetések a bajnokság tavaszi időszakában.

Drizner Péter | vezetőedző, Mezőkövesdi KKFT
Nagyon készültünk a Veszprém ellen, délelőtt még egyszer át kellett nézni a Tata elleni mérkőzésüket, hiszen azon szintén nem volt a védelmük egyik oszlopa, Szabó Tas. Hunyadi is hiányzott még ezen felül, ez azért jelentősen növelte az esélyeinket. Ennek ellenére nagyon rosszul kezdtük a találkozót, mintha a videózásra összevágott anyagot láttam volna, csak élőben, mindent megcsináltak rajtunk az elején, amire készültünk. A félidő második felében viszont nagyon jól jöttünk ki abból az időszakból, amikor hét a hat ellen támadott a Veszprém, így a második félidőben szinte egy új mérkőzést tudtunk kezdeni. A védekezésünk feljavult, ez, valamint a közönség támogatása pedig a támadásainknak is lendületet adott, így sikerült itthon tartani a számunkra nagyon értékes két pontot.