(20. forduló )
Ápr. 05. Péntek, 16:00
DEVM Csarnok | Veszprém
Játékvezetők:Garai Balázs Róbert, Varasdi Levente Zoltán
A Veszprém kezdhette a harmadik NEKA elleni találkozót, fekete mezben a hazaiak, fehérben a vendégek léptek pályára. Nem indult kedvezően a nyitány, hiszen két támadásunk is elvérzett, míg a NEKA góllal indított. A második perc végén emberelőnyhöz jutottunk, ám ez sem segítette a kezdeti törekvéseinket, két gólos lett a NEKA a 3. perc végére. Kisvártatva Szökrényesnek köszönhetően megszületett az első hazai gól, majd Kovács védése után Fenyő révén hoztuk egálra az állást. Fenyő és Szujó szerzett nekünk újabb találatokat, ám a NEKA is visszazárt, ráadásul a 8. perc elején Fenyő kiállításával mi kerültünk emberhátrányba. Kovács jól védett, ám a kipattanó labda rossz kezekbe került, másodjára már nem sikerült megállítania a gólvonal előtt. Szökrényes második gólja után a NEKA kapott hetesre lehetőséget, amit számukra kedvezően ragadtak meg (11. perc, 5:6). Szujó éppenhogy kiegyenlített, a NEKA ismét heteshez jutott, ezúttal Horváth-Szabó próbálta kivédeni, ami sajnos nem jött össze. Nem kellett sokat várni azonban Gáncs-Pető első góljára, melyet a szélről húzott be. A meccs negyedénél Edwards első góljával és Kovács remek hárításának köszönhetően ismét vezettünk (16. perc, 8:7). A meccs első időkérését Gulyás István jegyezte, ám a megbeszélés utáni támadás sikere elmaradt. Egészen a 21. percig mindkét kapu bevehetetlennek bizonyult a kapusoknak köszönhetően, mígnem Fenyő meglőtte a harmadik gólját, ezzel időkérésre kényszerítve a vendégeket (21. perc, 9-7). A 23. perc kezdete duplán nekünk kedvezett, ismét létszámfölénybe kerültünk és Gáncs-Pető hetesből gólt jegyzett, majd fél perccel később a szélről is betalált (24. perc, 11:8). Kovács ismét remekelt a kapuban, amiből kisvártatva Báder is felírta magát a gólszerzők listájára. Újabb emberelőnyt harcoltunk ki, amiből Gáncs-Pető újabb hetesből lőtt góllal örvendeztette meg a hazai szurkolótábort. A 28. percben a gyors lerohanást hiába hárította Kovács, a kipattanó labda ismét visszatalált NEKA-s kezekbe, így faragni tudott a hátrányából a vendég keret (12:10). Az utolsó percben mindkét csapat rákapcsolt, gyors támadásokkal próbálkozott, ezekből egy-egy gól kerekedett, így 30 perc után 13:11-es részeredménnyel mentek pihenőre a csapatok.

Intenzíven kezdődött a második játékrész mindkét csapat számára, hiszen egy percen belül már egy hetes gólt szerzett a NEKA, ami után mondhatni beindult a gólgyár, hiszen váltottan szórták egymásnak a gólokat a csapatok. A mieink részéről Apró, Edwards, Báder és Fenyő is legalább egyszer betalált, és Várady-Szabó is védett a kapuban, így a 40. percre 20:17 lett az állás. Ekkor Gáncs-Pető újabb hetessel gazdagította a veszprémi gólgyűjteményt, majd Halupka is meglőtte első találatát (41. perc, 22:18). Fenyő szabálytalanság miatt két percre a kispadra került, ebből egy hetest is szerzett a NEKA, majd Edwards két gólt is lőtt, mielőtt egy balga szabálytalanság miatt ki nem állították két percre. Nem sokkal később fejlövés miatt a NEKA is nélkülözni kényszerült egy játékosát, így meg tudtuk tartani az előnyünket, és Zvolenszki is meglőtte első gólját a meccsen. Gáncs-Pető bravúrosan hárított egy üres kapura irányított lövést, de sajnos a NEKA-nál landolt a labda, ami ezután a kapunkba került. A következő gyors lerohanást viszont már Várady-Szabó védte, ami után Gulyás István kikérte újabb egy percét (46. perc, 25:22). Sisa gólja után az 50. perctől elkezdett komolyan felzárkózni a NEKA, háromszor is betaláltak, míg nekünk nem lett eredményes egy támadásunk sem, ezért az 52. perc elején utolsó időkérésével élt Gulyás István. Szökrényes kiállítása után egyenlíteni tudott a NEKA (53. perc, 26:26), Fenyőt pedig piros lappal állították ki a harmadik két perce miatt, a kapott hetessel pedig átvette a vezetést a NEKA. Sokszori próbálkozás és Várady-Szabó védése után Zvolenszkinek sikerült egyenlítenie, majd Sisa visszaszerezte a vezetést. Az utolsó két perc igazi érzelmi hullámvasút volt, mindkét fél többet hibázott, 40 másodperccel a vége előtt a NEKA is felhasznált a harmadik időkérését. A pattanásig feszült idegek harcára Várady-Szabó tette fel a pontot, amikor másodpercekkel a vége előtt hárított, ezzel megtartva a veszprémi előnyt. A meccs vége így: Veszprém Handball Academy 28 : 27 NEKA.
Gulyás István | vezetőedző, Veszprém Handball Academy U20 csapat
Gratulálok az egész csapatnak, örülök, hogy a hosszabb pihenőből kellően feltöltődve és motiváltan jöttek vissza a fiúk. Már a meccs előtt is érezhető volt a rangadó-hangulat, ez a felfokozott emocionális állapot a mérkőzés hullámzásán is visszaköszönt. Nagyon sok energiát fektettek bele a fiúk, és amiért külön nagyon büszke vagyok rájuk, hogy hatvan percen keresztül maximális erőbedobással küzdöttek. Persze emiatt a végére már a fáradtság jelei is jelentkeztek, az 50-55. perc között fel is zárkózott emiatt a NEKA, de a fináléban Zvolenszki Gergő egálra hozott minket, Sisa Rajmond sorsdöntő góljával visszavettük a vezetést, és az utolsó másodpercekben pedig Várady-Szabó László védése eldöntötte a meccset. Említésre méltó még Szökrényes László teljesítménye is, és a szélsőink is hiba nélkül játszottak. Minden gratuláció megilleti a fiúkat, és persze joggal volt nagy az öröm mind a pályán, mind az öltözőben, hiszen egy valódi presztízsmeccsen, hatalmas küzdelemmel tudtunk győzelmet aratni.