(20. forduló )
Már. 01. Péntek, 18:00
Messzi István Sportcsarnok | Kecskemét
Játékvezetők:Bátori Bence Martin, Szécsi Lantos Boldizsár
Népes hazai és lelkes vendég szurkolótábor előtt kecskeméti rajttal vette kezdetét a mérkőzés, ám Győri egyből egy szép védéssel nyitott, amiből Czabula tudta behúzni az első veszprémi gólt. A következő támadásnál Bőti lépett be jól és szerezte meg a labdát, így akadály nélkül vitte végig az ellenfél kapujába. A 4. perc végén Barna is megszerezte első találatát, ám a folytatásban a kecskemétiek egy hetesből megszerezték első góljukat (5. perc, 1-3). Nem kellett sokat várni Barna második eredményes lövésére sem, mely a jobb felső sarokba talált be. A vendégek ötödik gólját Bőti szerezte meg egy szép szélső íveléssel. Elkezdett felzárkózni a Kecskemét, jöttek a védések és a gólok is az ő oldalukon, míg nálunk Bene és Barna tudott eredményes lenni (11. perc, 4-7). Az ötödik hazai gól után Balogh szerzett labdát, majd adta tovább Véghnek, aki pedig bebombázta a kecskeméti kapuba. A 15. percre egyre zárkózott fel a Kecskemét, viszont technikai hiba miatt emberelőnybe kerültünk, majd Jajic lőtt túl a gólvonalon. A hazaiak hátrányban is tudtak gólt szerzeni, de még a két perc letelte előtt Szabó talált a kapuba (17. perc, 8-10). Nem enyhült a folytatásban a kecskeméti védelem, és gyors lerohanásból tudtak felzárkózni, ám ismét két percre nélkülözni kellett egy játékosukat. Győri fogása után Benén és Jajicon keresztül Hunyadihoz került a labda, aki be is bombázta középről. (21. perc, 9-11). Győri újabb védése után Bene vitte végig a labdát és szerezte meg a Veszprém 12. gólját. A fogadó fél ismét gyors gólt szerzett, de Jajic és Szabó összjátékából hamar jött a veszprémi válasz, ezután már a Kecskemét edzője időt kért (23. perc, 10-13). Jó volt a blokkunk, Hunyadi hosszú indításából Bőti passzolta át a lehetőséget Véghnek, aki élt is vele, így tovább növelte a veszprémi előnyt. A történelem megismételte önmagát, hiszen Győri védése után Jajic és Szabó újabb kooperációjából született meg a 15. Veszprém gól. Ezután megtört a hosszabb kecskeméti gólcsend, Dinko Dankovic hét a hat ellen küldte a fiúkat, viszont Barna lövése ezúttal nem ért célba. A következő támadásnál viszont már sikerült megrezegtetnie az ellenfél hálóját és Győri is fogott egy újabb labdát, ezután Dinko Dankovic folyamodott időkéréshez. Előbb Jajic, majd Végh szerzett újabb gólokat nekünk, majd Győri védett, ám túl hosszú lett az indítás, így Végh nem tudott már a végén gólkísérletet tenni, így a félidei eredmény 12-18 maradt.

A fehérmezes Veszprém indulhatott meg a fekete Kecskemét ellen a második játékrész kezdetén, de technikai hiba miatt a hazaiakhoz került a labda. Szerencsénkre ők sem tudták gólra váltani a támadást, így ismét nálunk volt a labda, amit Balogh juttatott a gólvonalon túlra. Tóth nem tudott egyelőre labdát fogni, így a Kecskemét is elkezdte gyűjteni a gólokat. A 35. percben kétperces létszámfölényt harcoltunk ki, illetve egy hetest is, de Czabula ezúttal a kapufára talált. A túloldalon is hetesre készültünk, ám Tóth jól mozdult a lövésre, így lepattant róla a labda. A két perc alatt nem tudtunk gólt szerezni, de miután kiegészült a kecskeméti keret, Sisa szerezte meg a labdát és vitte végig, majd az újabb labdaszerzéséből Barnának passzolt, aki ezúttal is bebombázta (38. perc, 14-21). A hétgólos differenciát Tóth újabb védése tartotta meg, Sisa pedig újabb találattal növelte. A következő hazai támadásnál Barna lépett be jól a labda útjába, onnan Szabónak adta tovább, aki pedig Hoffmannhoz juttatta a labdát, ő pedig a kapuba. 14-23-as állásnál a 40. percben kért másodjára időt a Kecskemét. Jól helyezkedtek a technikai egyeztetés után, és góllal fejezték eb a támadást. A túloldalon Czabula passzából lőtt Barna, majd Sisa támadt az ellenfél kapujára, ezzel újabb veszprémi gólok születtek. Hoffmann második gólja után Tóth ismét védett egyet, nem kímélve a kecskemétieket, akik 44. percben tudtak ismét betalálni (16-26). Egy figyelmetlenségből adódóan mi kerültünk emberhátrányba, ezidő alatt egy gól született a hazaiak részéről. Miután kiegészültünk, Tóth fogott labdát, Dinko Dankovic pedig időt kért (48. perc, 17-26). A felfrissítő elbeszélgetés eredményes volt, Füry behúzta a jobb felső sarokba, Tóth pedig újabb két szép védést mutatott be. A következő percekben minden lőtt kecskeméti gólra jutott egy Jajictól is, ám Janowszky sajnos kisebb kézsérülést szenvedett, Hunyadit és Barnát pedig kiállították két percre, így fél percre kettős emberhátárnyba kerültünk. Ebből kecskeméti gól is született, ám az ő részükről is történt kétperces kiállítás. Bene, Hoffmann, Jajic, Füry lőtték az utolsó percekben a gólokat a mi részünkről, Bene utolsó másodperces találatával beállt a 24-34-es végeredmény.
Tóth Norbert | vezetőedző, Kecskemét
Ahogy a mérkőzés előtt is nyilatkoztam, csak akkor lett volna esélyünk, ha mindenki mindent belead. Az első félidőben teljesen jól tartottuk magunkat, bár az átlövéseink hiánya, az eladott labdáinkból jól és gyorsan lekontráztak a veszprémi fiatalok minket. A második félidőre végig igaz volt, hogy a saját hibáinkat kihasználva, könnyebb gólokat kaptunk, ezzel megpecsételődött a sorsunk. Gratulálok a Veszprémnek és a stábnak is, hiszen abszolút megérdemelt helyen állnak a bajnokságban.

Dinko Dankovic | vezetőedző Veszprém Handball Academy U21 csapat
Jó tempójú mérkőzést játszottunk, amely során a fiúk ismét bebizonyították, hogy egy nagyon ütőképes csapatot alkotnak. Az első játékrészben a Kecskemét több gyors gólt is tudott szerezni, így folyamatosan felzárkóztak, de a második játékrészben markáns előnyt tudtunk kovácsolni, amit végig megtartottunk. Voltak hiányosságok és egy sajnálatos sérülés is bekövetkezett, de alapvetően jól működött a védelem és támadásban is jól szerepelt a csapat.