(21. forduló)
Már. 08. Péntek, 19:00
Veszprém Aréna | Veszprém
Játékvezetők:Kiu Gábor, Kiu Tamás

Az NBI/B bajnokság 21. fordulójában a Veszprém Handball Academy a Ceglédi KK csapatát fogadta a Veszprém Arénában. A mérkőzést a Veszprém kezdte meg és a Végh, Barna, Czabula, Damjan, Bőti, Balogh támadósorral álltak fel a fiúk. A kapuban Tóth Mihály védett. A találkozó első támadása eredménytelenül zárult, de a másik oldalon Jajic Damjan góljával megszerezte a vezetést a Veszprém. A következő 4 percet gól csend jellemezte, mindkét csapat próbált kapura törni, de egyik sem tudta bevenni a másikét. Ezután a Cegléd volt eredményes, de Balogh Botond és Barna Dániel válaszolt is a másik oldalon. (1:3 4.perc)
A meccs tempója felgyorsult Bőti Dominik kétszer, szélről volt eredményes, de az Cegléd is tartotta magát az eredményhez, döntetlen volt állás a félidő derekán. (5:5 12.perc) Két eladott veszprémi labda után Dinko Đanković időt kért. A pár perc szünet jót tett a Veszprémnek, ledolgozta hátrányát és Tóth Mihály zseniális védéseivel pedig nem engedte a Ceglédnek a gólt. Így átvettek a fiatalok a vezetést majd 3 góllal meg is tudtak lépni (11:8 25.perc) Nagy Károly időkérése nem tudta felrázni a ceglédieket, akik fél perccel az első félidő vége előtt, 4 gólos hátrányba kerültek. Az utolsó 30 másodpercben az eredmény nem változott, így 14:10-es veszprémi vezetéssel vonalhattak pihenőre. (14:10 30.perc)
A Cegléd kezdte a második félidőt és egyből gólt is tudtak szeretni de Bőti Dominik és Barna Dániel tovább növelte a Veszprém előnyét. Czabula Huba hetest rontott ezt pedig a másik oldalon az ellenfél meg is büntette. (19:16 41.perc) A Veszprém játéka lelassult, több technikai hiba csúszott a pirosak játékába és úgy tűnt a Cegléd kezd magára találni.. Még egy ceglédi gól után Dinko Dankovic időt kért.Ez sajnos nem segítette a fiúkat, a Cegléd a 49.percben kiegyenlített (21:21) A következő percekben mindkét csapat keményen támadt, a kapusok remek védéseket mutattak be, így 6 perccel a vége előtt a különbség nem változott. (24:24 24.perc) Nagyon fókuszált volt a védekezése a csapatoknak, emiatt sem sikerült gólokat szerezni. A gólcsendet végül Barna János törte meg, de 20 másodperccel a vége elött sikerült kiegyenlítenie a Ceglédnek. A véghajrában nem sikerült egyik együttesnek sem gólt szerezni így döntetlennel ért véget a találkozó (25:25 60.perc)

Dinko Dankovic | vezetőedző, BFKA Veszprém U21 csapat
Sajnos egy nagyon rossz mérkőzésen vagyunk túl. Gratulálok a Cegléd csapatának, hiszen jól játszottak és megérdemelték a pontszerzést a meccs képe alapján. Nem örülök, hiszen nagyon sok technikai hibával játszottunk, a fiúkból hiányzott az agresszivitás és a koncentráció, ami végül pontvesztéssel járt számunkra. Le kell vonnunk a tanulságot a találkozóból és tovább dolgozni, mert van min javítanunk.

Nagy Károly | vezetőedző, Ceglédi KK
Talán ilyen még sosem volt, hogy 12 emberrel tudtunk kiállni egy mérkőzésen. Remek párharc volt, egy jó és gyors játékot játszó csapat ellen. Úgy gondolom igazságos döntetlen született, de benne volt a két pont megszerzése is a meccsben. Így utólagosan örülünk az egy pontnak és dolgozunk tovább, próbáljuk a saját utunkat járni és egy szebb tavaszi szezonnal küzdeni tovább a bajnokságban.